ALTINORDU'muzun Başkanı Seyit Mehmet Özkan, T-MBA kapsamında gerçekleşen t-MBA Girişimcilik Seminerleri'nde Doğa Koleji'nin konuğu oldu. İş dünyasının profesyonellerinin davet edildiği organizasyonda Özkan, Mavişehir Bilim 3 Kampüsü'nde öğrencilere futbol ve Altınordu tecrübelerin aktardı.

Altınordu'nun Cumhuriyeti’miz ile yaşıt olduğuna vurgu yapan, kulübün Süleyman Ferit Eczacıbaşı gibi Türk sanayisinin önemli bir ismi tarafından kurulduğuna dikkat çeken Özkan, Sait Altınordu’nun ise dünyada bir kulübün formasını aralıksız en uzun süre giyen (27 yıl) futbolcu olduğuna işaret etti.” Altınordu’da Don Kişot’luğa soyundum diyen Özkan, “Futbola yatırımın olmadığı bir ülkede yaşıyor ve bunun zorluğunu çekiyoruz. Herkes başarı odaklıyken biz süreç odaklıyız. Herkes günlük yaşarken biz proje yapıyoruz. Bu nedenle de yaptığım iş gerçek anlamda Don Kişot’luk ama ben zorluklardan asla yılmam” diye konuştu.

Özkan, bir öğrencinin, Türk futbolunda büyük tartışma konusu yabancı sayısı konusundaki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Yabancı sayısı ile ilgili son düzenleme yapıldığında Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yan yanaydım.  Kararın arkasında, ülkemizdeki yerli futbolcuların piyasa değerini normal düzeye çekme düşüncesi vardı. Ancak ne yazık ki sonuç hedeflendiği gibi olmadı. Bazen böyle durumlar yaşanabiliyor. Doğal yetenekli insanların çok olduğu genç bir nüfusa sahibiz. Ülke olarak kültürlerin kesişim noktasındayız ve bu coğrafyada çok önemli avantajlarımız var. Uzun vadeli, her adımı planlanmış iyi bir planla Türk futbolunun düzlüğe çıkacağına inanıyorum.” 

Özkan, panel sonrasında ise kendisine soru soran öğrencilere sürpriz yaparak Altınordu forması hediye etti. Doğa Koleji İzmir Mavişehir Bilim 3 Kampüsü Müdürü Sultan Selin Gündoğdu'ya ise forma ve kaşkol verdi. Öğrencilerden İbrahim Efe Cintan da Seyit Mehmet Özkan'a plaket ve çiçek takdim etti.  • MİLLİLERİMİZ YENİLDİ
  U18 Takımımız, İspanya'da düzenlenen Akdeniz Oyunları'ndaki ilk maçında Fransa'ya 1-0 mağlup olurken, gençlerimiz Onur Taha Takır, Berkay Görmez ve Şahan Akyüz forma giydi.
 • İKİ'DE İKİ YAPTIK:4-0
  U13 Takımımız, İzmir ASKF final grubu maçında Kemalpaşa 1923'ü farklı yenerek şampiyonluğa çok yaklaştı.
 • COŞKUYLA SONA ERDİ
  ALTINORDU Futbol Okulları'mızın düzenlediği "İstanbul Bölgesel Futbol Okulu" turnuvasında 82 maç yapan miniklerimiz, futbol dolu üç gün geçirdi.
 • FUTBOL ŞÖLENİ SÜRÜYOR
  FUTBOL Okulu öğrencilerimiz Yaza Merhaba Turnuvası'nda birbirinden heyecanlı maçlara çıkıyor.
 • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
  TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
 • İYİ BAŞLADIK: 3-1
  İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
 • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.