ALTINORDU'muzun Başkanı Seyit Mehmet Özkan, T-MBA kapsamında gerçekleşen t-MBA Girişimcilik Seminerleri'nde Doğa Koleji'nin konuğu oldu. İş dünyasının profesyonellerinin davet edildiği organizasyonda Özkan, Mavişehir Bilim 3 Kampüsü'nde öğrencilere futbol ve Altınordu tecrübelerin aktardı.

Altınordu'nun Cumhuriyeti’miz ile yaşıt olduğuna vurgu yapan, kulübün Süleyman Ferit Eczacıbaşı gibi Türk sanayisinin önemli bir ismi tarafından kurulduğuna dikkat çeken Özkan, Sait Altınordu’nun ise dünyada bir kulübün formasını aralıksız en uzun süre giyen (27 yıl) futbolcu olduğuna işaret etti.” Altınordu’da Don Kişot’luğa soyundum diyen Özkan, “Futbola yatırımın olmadığı bir ülkede yaşıyor ve bunun zorluğunu çekiyoruz. Herkes başarı odaklıyken biz süreç odaklıyız. Herkes günlük yaşarken biz proje yapıyoruz. Bu nedenle de yaptığım iş gerçek anlamda Don Kişot’luk ama ben zorluklardan asla yılmam” diye konuştu.

Özkan, bir öğrencinin, Türk futbolunda büyük tartışma konusu yabancı sayısı konusundaki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Yabancı sayısı ile ilgili son düzenleme yapıldığında Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yan yanaydım.  Kararın arkasında, ülkemizdeki yerli futbolcuların piyasa değerini normal düzeye çekme düşüncesi vardı. Ancak ne yazık ki sonuç hedeflendiği gibi olmadı. Bazen böyle durumlar yaşanabiliyor. Doğal yetenekli insanların çok olduğu genç bir nüfusa sahibiz. Ülke olarak kültürlerin kesişim noktasındayız ve bu coğrafyada çok önemli avantajlarımız var. Uzun vadeli, her adımı planlanmış iyi bir planla Türk futbolunun düzlüğe çıkacağına inanıyorum.” 

Özkan, panel sonrasında ise kendisine soru soran öğrencilere sürpriz yaparak Altınordu forması hediye etti. Doğa Koleji İzmir Mavişehir Bilim 3 Kampüsü Müdürü Sultan Selin Gündoğdu'ya ise forma ve kaşkol verdi. Öğrencilerden İbrahim Efe Cintan da Seyit Mehmet Özkan'a plaket ve çiçek takdim etti.  • GERİDEN GELİP KAZANDIK: 3-1
  ELİT U15 Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, Göztepe U15 takımını 1-0 geriye düşmesine rağmen 3-1 mağlup etti.
 • SERİYE DEVAM:2-1
  U18 Elit Ligi'nde 26. hafta karşılaşmasında takımımız, İstanbulspor'u son dakikada bulduğu gol ile mağlup etti.
 • KAZANAN ÇIKMADI:0-0
  ELİT U14 Ligi'nde takımımız, sahasında Göztepe ile berabere kaldı.
 • YARI FİNALDEYİZ
  İZMİR ASKF Ligi İzmir Finallerinde Yeşilova Esnafspor 7-0 gibi farklı skorla mağlup eden U12 takımımız, yarı finale yükselti.
 • U17'LERİMİZ NET SKORLA:4-1
  ELİT U17 Ligi'nde mücadele eden takımımız, İstanbulspor'u farklı yendi.
 • MİLLİ GURUR
  A Takımımızdan Barış Alıcı, Berke Özer ve Yusuf Acer Ümit Millilerin İsveç ve Malta maçları aday kadrosuna çağrıldı.
 • U12'LERİMİZ GÖLCÜK'TE
  AFMOO U12 Takımımız, Kocaeli'nde Gölcükspor'un düzenlediği Gölcük Cup'ta yer alacak.
 • KAMP KADROSU BELLİ OLDU
  ALTINORDU'muz 17 Mart Cumartesi günü evinde oynayacağı Denizlispor karşılaşmasının son çalışmasını yaparak kampa girdi.
 • KALECİMİZE MİLLİ DAVET
  GENÇ file bekçimiz Ozan Can Oruç, Elit Tur 7. Grup'ta mücadele edecek U19 Milli Takım kadrosuna çağrıldı.
 • TAKTİK ÇALIŞTIK
  SPOR Toto 1.Lig'de son üç maçından 9 puan çıkartan Altınordu'muz, cumartesi günü Denizlispor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.