ALTINORDU'muzun Başkanı Seyit Mehmet Özkan, T-MBA kapsamında gerçekleşen t-MBA Girişimcilik Seminerleri'nde Doğa Koleji'nin konuğu oldu. İş dünyasının profesyonellerinin davet edildiği organizasyonda Özkan, Mavişehir Bilim 3 Kampüsü'nde öğrencilere futbol ve Altınordu tecrübelerin aktardı.

Altınordu'nun Cumhuriyeti’miz ile yaşıt olduğuna vurgu yapan, kulübün Süleyman Ferit Eczacıbaşı gibi Türk sanayisinin önemli bir ismi tarafından kurulduğuna dikkat çeken Özkan, Sait Altınordu’nun ise dünyada bir kulübün formasını aralıksız en uzun süre giyen (27 yıl) futbolcu olduğuna işaret etti.” Altınordu’da Don Kişot’luğa soyundum diyen Özkan, “Futbola yatırımın olmadığı bir ülkede yaşıyor ve bunun zorluğunu çekiyoruz. Herkes başarı odaklıyken biz süreç odaklıyız. Herkes günlük yaşarken biz proje yapıyoruz. Bu nedenle de yaptığım iş gerçek anlamda Don Kişot’luk ama ben zorluklardan asla yılmam” diye konuştu.

Özkan, bir öğrencinin, Türk futbolunda büyük tartışma konusu yabancı sayısı konusundaki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Yabancı sayısı ile ilgili son düzenleme yapıldığında Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yan yanaydım.  Kararın arkasında, ülkemizdeki yerli futbolcuların piyasa değerini normal düzeye çekme düşüncesi vardı. Ancak ne yazık ki sonuç hedeflendiği gibi olmadı. Bazen böyle durumlar yaşanabiliyor. Doğal yetenekli insanların çok olduğu genç bir nüfusa sahibiz. Ülke olarak kültürlerin kesişim noktasındayız ve bu coğrafyada çok önemli avantajlarımız var. Uzun vadeli, her adımı planlanmış iyi bir planla Türk futbolunun düzlüğe çıkacağına inanıyorum.” 

Özkan, panel sonrasında ise kendisine soru soran öğrencilere sürpriz yaparak Altınordu forması hediye etti. Doğa Koleji İzmir Mavişehir Bilim 3 Kampüsü Müdürü Sultan Selin Gündoğdu'ya ise forma ve kaşkol verdi. Öğrencilerden İbrahim Efe Cintan da Seyit Mehmet Özkan'a plaket ve çiçek takdim etti.  • BURAK İNCE ADAY KADRODA
  AFMO U15 Takımında yer alan futbolcumuz Burak İnce, U14 Milli Takımımızın Antalya'da yapacağı hazırlık kampı aday kadrosuna çağrıldı.
 • TAHA'YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
  SOL dizinden ameliyat olan geç kalecimizi hastanede ziyaret ederek moral verdik.
 • HAZIRLIKLARIMIZ TEMPOLU SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, Elazığspor maçına yönelik çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
 • STUTTGART U19:2 – ALTINORDU U18:2
  U18 Takımımız, Almanya'da oynadığı son hazırlık maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen Hakkı Peker ve Atalay Yıldırım'ın golleriyle sahadan beraberlikle ayrıldı.
 • GENÇLERİMİZDEN İKİ GOL
  U17 Milli Takımımız, hazırlık maçında Romanya'yı 6-2 yendi. Karşılaşmada futbolcularımız, Barışcan Işık Altunbaş ve Atakan Gündüz 1'er golle skora katkıda bulundu.
 • MADALYA ZENGİNİ FERHAT ARICAN
  ALTINORDU'muzun olimpik cimnastikçisi, kariyeri boyunca kazandığı madalyalarını artık koyacak yer bulamıyor.
 • KALBİMİZ YUSUF AKLAN'DA
  BİR dönem Altınordu forması da giyen Göztepe U17 takımı kalecisine acil şifalar dileriz.
 • ÇALIŞMALARA START VERDİK
  SEZONUN ikinci yarısının ilk maçında Elazığspor ile karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarına başladı
 • ALMANYA'DA FARKLI GALİBİYET:3-0
  AFMO U18 Takımımız, özel maçta Unterhacning U19'u Atalay Yıldırım, Embiya Ayyıldız ve Atalay Gürel'in golleriyle geçti.
 • U12’LERİMİZ 3 PUANI 3 GOLLE ALDI
  ALTINORDU Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) ekibimiz, Tire 1922 Spor’u 3-0 mağlup etti.