ALTINORDU'muzun Başkanı Seyit Mehmet Özkan, T-MBA kapsamında gerçekleşen t-MBA Girişimcilik Seminerleri'nde Doğa Koleji'nin konuğu oldu. İş dünyasının profesyonellerinin davet edildiği organizasyonda Özkan, Mavişehir Bilim 3 Kampüsü'nde öğrencilere futbol ve Altınordu tecrübelerin aktardı.

Altınordu'nun Cumhuriyeti’miz ile yaşıt olduğuna vurgu yapan, kulübün Süleyman Ferit Eczacıbaşı gibi Türk sanayisinin önemli bir ismi tarafından kurulduğuna dikkat çeken Özkan, Sait Altınordu’nun ise dünyada bir kulübün formasını aralıksız en uzun süre giyen (27 yıl) futbolcu olduğuna işaret etti.” Altınordu’da Don Kişot’luğa soyundum diyen Özkan, “Futbola yatırımın olmadığı bir ülkede yaşıyor ve bunun zorluğunu çekiyoruz. Herkes başarı odaklıyken biz süreç odaklıyız. Herkes günlük yaşarken biz proje yapıyoruz. Bu nedenle de yaptığım iş gerçek anlamda Don Kişot’luk ama ben zorluklardan asla yılmam” diye konuştu.

Özkan, bir öğrencinin, Türk futbolunda büyük tartışma konusu yabancı sayısı konusundaki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Yabancı sayısı ile ilgili son düzenleme yapıldığında Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yan yanaydım.  Kararın arkasında, ülkemizdeki yerli futbolcuların piyasa değerini normal düzeye çekme düşüncesi vardı. Ancak ne yazık ki sonuç hedeflendiği gibi olmadı. Bazen böyle durumlar yaşanabiliyor. Doğal yetenekli insanların çok olduğu genç bir nüfusa sahibiz. Ülke olarak kültürlerin kesişim noktasındayız ve bu coğrafyada çok önemli avantajlarımız var. Uzun vadeli, her adımı planlanmış iyi bir planla Türk futbolunun düzlüğe çıkacağına inanıyorum.” 

Özkan, panel sonrasında ise kendisine soru soran öğrencilere sürpriz yaparak Altınordu forması hediye etti. Doğa Koleji İzmir Mavişehir Bilim 3 Kampüsü Müdürü Sultan Selin Gündoğdu'ya ise forma ve kaşkol verdi. Öğrencilerden İbrahim Efe Cintan da Seyit Mehmet Özkan'a plaket ve çiçek takdim etti.  • U12'LERİMİZ ALMANYA'DA
  ALFA ekibimiz, 7. kez düzenlenecek Weihnachtscup’a katılacak, ayrıca bir dizi özel maça çıkacak.
 • EGE KUPASI İNCELEMESİ
  İNGİLTERE U16 Milli Takım yetkilileri, 14 maçın 10'unun oynayacağı Metin Oktay Tesisleri'nde incelemelerde bulunmak üzere İzmir'e geldi.
 • OĞULCAN'DAN MÜJDELİ HABER
  MENİSKÜS ve kıkırdak sorunu nedeniyle ameliyat olan genç oyuncumuzun, ligin ikinci yarısına yetişeceği açıklandı.
 • DR. ZEREN'E TEŞEKKÜRLER
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan ve İcra Kurulu üyelerimiz, yıllardır kulübümüze önemli destekler veren Op.Dr.Bülent Zeren'e teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • İTO BAŞKANI ÖZGENER'E ZİYARET
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve yönetimine, organizasyonumuz ile Uluslararası U12 İzmir Cup hakkında bilgiler verdi.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  16.hafta maçında Boluspor'la deplasmanda karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarını sürdürüyor...
 • ÜÇ GENCİMİZ 11'DE BAŞLADI
  U18 Millilerimiz Bosna Hersek'i Zagrep'te 2-1 mağlup ederken, gençlerimiz Atakan Gündüz gol attı, Atalay Yıldırım ise ikinci golün asistini yaptı.
 • ALTINORDU'MUZ START VERDİ
  BOLUSPOR ile Pazar günü deplasmanda oynayacağımız maça yönelik hazırlıklara bir günlük iznin ardından başladık.
 • VELİOĞLU UNUTULMADI
  BİR döneme damgasını vuran, unutulmaz futbolcu ve teknik direktörümüz Erkan Velioğlu, vefatının ikinci yılında kabri başında sevenleriyle anıldı.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  Elit U16 Ligi'nde ALFA U16 Takımımız, Osman Burak Destan'ın iki gol attığı maçta Göztepe U16'yı 3-1 yendi.