ALTINORDU: 0 - ESKİŞEHİRSPOR: 0

STAT: Bornova Belediye
HAKEMLER: Erkan Engin, Emin Yıldırım, Bilal Gölen
ALTINORDU: Erce Kardeşler – Kerim Alıcı, Uğur Arslan Kuru, Recep Yemişci, Ali Mert Aydın. Barış Alıcı, Serkan Göksu (Dk.75 Alican Özfesli), Deniz Vural, Kerim Alıcı, Murat Uçar (Dk.71 Erdoğan Yeşilyurt), Mirkan Aydın (Dk.87 Fatih Aktay)
ESKİŞEHİRSPOR:  Kayacan Erdoğan – Dorukhan Toköz, Aykut Akgün, Jerry Akaminko, Bilal Aziz, Hasan Ayaroğlu (Dk.63 Uğur İnceman), Hürriyet Gücer, Hüseyin Acar (Dk.81 Andaç Güleryüz), Ferreira Bruno, Erkan Zengin (Dk.88 Halil Öner), Francis Ofoedu
SARI KARTLAR: Deniz Vural, Uğur Arslan Kuru, Recep Yemisci (Altınordu), Aykut Akgün (Eskişehirspor)

ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig’deki maçta Eskişehirspor ile golsüz berabere kaldı. Maçı Hollanda’nın ünlü takımı PSV Eindhoven’in altyapı baş scoutu Roland Vroomans da izledi. Vroomans, Pazar günü Altınordu’muzun tüm scout ve teknik ekiplerine Hollanda ekibi altyapısıyla ilgili detaylı bir sunum yapacak.

15. dakikada Murat Uçar soldan altı pasın önüne yerden kesti, Kerim Avcı gelişine müthiş vurdu, üstten aut.

20. dakikada Barış Alıcı soldan sıfıra inip kale sahasına ortaladı, kaleci Kayacan, Mirkan Aydın’dan önce davranıp topu bloke etti.

22. dakikada Francis Ofoedu soldan uzak direğe gönderdi, Ferreira Bruno savunmanın arasından yükselip kafayı topun geliş yönüne vurdu, yandan az farkla aut.

25. dakikada Murat Uçar’ın savunma arkasına gönderdiği topu Recep Yemişci kafayla arka direğe yönlendirdi, Mirkan Aydın bomboş pozisyonda topa elle müdahale edince hakem oyunu durdurdu.

37. dakikada Altınordu savunması arkaya atılan topta “ofsayt” diye duraklayınca ileri çıkan Aykut Akgün bir anda kaleci Erce Kardeşler ile karşı karşıya kalıp vurdu, top direğin dibinden auta çıktı.

42. dakikadaki müthiş duran top organizasyonunda Kerim Avcı yayın üzerinden tam köşeye vurdu, kaleci Kayacan son anda uzanıp topu kornere çeldi.

İLK YARI 0-0 SONA ERDİ.

48. dakikada Murat Uçar soldan uzak direğe ortaladı, Mirkan Aydın’ın kafayla kale sahasına gönderdiği topu savunma Kerim Avcı’dan önce araya girip uzaklaştırdı.

55. dakikada Erkan Zengin yayın üzerinde tek bir hareketle savunmadan sıyrılıp sert vurdu, üstten aut. 

58. dakikada Altınordu ceza sahası önündeki karambolde Hasan Ayaroğlu çizgi üzerinden vurdu, üstten aut.

60. dakikada sağ çaprazda topla buluşan Mirkan Aydın uzak direk dibine doğru vurdu, az farkla aut.

73. dakikada Dorukhan Toköz sağdan ceza sahasına girdi, Ali Mert Aydın son anda çok kritik bir müdahale yaparak tehlikenin büyümesini engelledi.

78. dakikada Erdoğan Yeşilyurt yayın üzerinden köşeye doğru müthiş vurdu, kaleci bir kez daha uzanıp topu çelmeyi başardı.

80. dakikada Ali Mert Aydın’dan seken topla hızlı çıkan Ofoedu soldan arka direğe kesti, Kerim Alıcı araya girip mutlak golü önledi.

81. dakikada Kerim Avcı ceza sahası dışından çok sert vurdu, kaleci yerden köşeye giden topta yine gole izin vermedi.

86. dakikada Erkan Zengin’in ceza sahası dışından sert şutundan gelen topu kaleci Erce Kardeşler çelip kornere attı.

90 artı 1. dakikada Francis Ofoedu ceza sahası sağ çaprazından uzak köşeye çok sert vurdu, üstten aut.

90 artı 3. dakikada savunmadan seken topu bir anda önünde bulan Andaç Güleryüz vurdu, kaleci Erce Kardeşler iyi yer tutup topu bloke etti.

90 artı 5. dakikada Bilal Aziz’in arka direğe kullandığı topa bomboş pozisyonda Bruno kafayı vurdu, top direği sıyırıp auta gitti.

MAÇ 0-0 SONA ERDİ.



  • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
    ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
  • BERKE'YE MİLLİ DAVET
    A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
  • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
    U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
  • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
    VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
  • BRAVO ÇOCUKLAR
    VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
  • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
    VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
  • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
    ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
  • KUPA KADAR DEĞERLİ
    U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.
  • HOŞ GELDİN MEHMET ENES
    GEÇEN sezon Manisaspor forması giyen 25 yaşındaki stoper ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
  • AKDENİZ'DE 5 ALTINORDULU
    İSPANYA'da yapılacak olan Tarragona 2018 Akdeniz Oyunları Milli Takım aday kadrosuna Berke Özer, Berkehan Biçer, Onur Taha Takır, Şahan Akyüz ve Berkay Görmez çağrıldı.