BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı tarafından (EGEV) "Küresel Gelişmeler Işığında Bölgesel Vizyon" ana temasıyla düzenlenen Ege Ekonomik Forumu'nun "Ege Bölgesi ve Spor Ekonomisi" başlıklı son oturumuna konuşmacı olarak katıldı. NTV Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ'ın yönetimindeki oturumda Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya ve spor yazarı Mehmet Demirkol da yer aldılar.

Başkanımız Özkan, NTV Spor’dan canlı yayınlanan oturumda “Her şeyi bu toprakların çocukları için yapıyorum” vurgusunda bulunarak, “Biz, bu topakların çocuklarına güvenerek yola çıktık. Daha önce hiç kimsenin yürümediği bu yolda başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Futbolcu yetiştirmenin çok zor olduğunun da altını çizen Özkan, “Sanayi veya turizm şirketleri, tamamen müşteri odaklıdır. Biz ise şu anda insan odaklı bir işi yapmak için 11 yıldır mücadele ediyoruz. Bu süreçte kardeşlerimle birlikte verdiğimiz girişim enerjimizle aslında 3 tane fabrika kurardık” diye konuştu.

Özkan, Avrupa ile aramızdaki temel farkın “spor kültürü” olduğunu da belirterek, “Biz, çocuklara önce spor kültürü aşılamak için mücadele ediyoruz. Türkiye, ne yazık ki spor yapmayan bir ülke. Bu salonda bile sabah yürüyüş yapan kişi sayısı 5’i geçmez. Oysa Avrupa’da çıkın sokağa binlerce insan görürsünüz spor yapan. Spor kültürü olmayınca işiniz daha da zorlaşıyor” saptamasında bulundu.

Özkan, devletin profesyonel futbola destek olmaması gerektiğini de ifade ederek, “Devlet, olimpik sporlara sahip çıkmalı. Futbol ise kendine yetecek kaynağı kendisi yaratmalı. Ağabey kulübümüz Athletic Bilbao yılda 50 binden fazla kombine bilet satıyor. 20 milyon Euro’dan fazla para, kulüp kasasına bir anda giriyor. Lisanslı ürün satışları ve maç günü gelirleri var. Türkiye’de ise kulüplerin maç günü giderleri var” dedi. • MANİSASPOR:2 - NİĞDE ANADOLU FK: 3
  HAZIRLAYICI takımımız, 2-0 geriye düştüğü Manisaspor karşısında, Musa Caner Aktaş'ın iki ve İsmail Güven'in son dakikada attığı golle sahadan üç puanla ayrıldı.
 • U18'LERİMİZ BERABERE KALDI:1-1
  ELİT U19 B Ligi'ndeki 6. hafta maçında Adana Demirspor U19 ile deplasmanda oynadığımız maçtan eşitlikle döndük.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  ALFA U17 takımımız, U17 Elit B Ligi'nde deplasmanda Adana Demirspor U17'yi 3-1 yenerek galibiyete uzandı.
 • MİLLİ GURUR
  U17 Milli Takımımız, İrlanda Cumhuriyeti ile oynadığı ikinci hazırlık maçında 4-1 mağlup oldu. Oyuncularımız, Rahmi Salih Kaya, Salih Kavrazlı ve Polat Abay ilk 11'de sahaya çıktı.
 • PENDİK CUP BAŞLIYOR
  ALFA U12 takımımız, Yarınların Yıldızları Turnuvası'nda oynamak üzere İstanbul'a hareket etti.
 • EROĞLU: TAKIM KİMLİĞİMİZİ BULMALIYIZ
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-0 kaybettiğimizi Adana Demirspor maçını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 0 ADANA DS: 1
  SPOR Toto 1. lig'de evimizdeki maçta rakibimize 9. dakikada yediğimiz golle mağlup olduk.
 • U19'LARIMIZ PUANLARI PAYLAŞTI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19 takımımız, U21 Ligi'ndeki altıncı maçında evinde Adana Demirspor'la 2-2 berabere kaldı.
 • "ALTINORDU, ÜLKEMİZ İÇİN BÜYÜK ŞANS"
  KULÜBÜMÜZÜ ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tesislerimizin ve burada yetişen genç yeteneklerin gelecek için çok değerli olduğunu söyledi.
 • HAYIR DUALARI ALDIK
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U11 takımımız, Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıtıp herkesin hayır dualarını aldı.