BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı tarafından (EGEV) "Küresel Gelişmeler Işığında Bölgesel Vizyon" ana temasıyla düzenlenen Ege Ekonomik Forumu'nun "Ege Bölgesi ve Spor Ekonomisi" başlıklı son oturumuna konuşmacı olarak katıldı. NTV Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ'ın yönetimindeki oturumda Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya ve spor yazarı Mehmet Demirkol da yer aldılar.

Başkanımız Özkan, NTV Spor’dan canlı yayınlanan oturumda “Her şeyi bu toprakların çocukları için yapıyorum” vurgusunda bulunarak, “Biz, bu topakların çocuklarına güvenerek yola çıktık. Daha önce hiç kimsenin yürümediği bu yolda başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Futbolcu yetiştirmenin çok zor olduğunun da altını çizen Özkan, “Sanayi veya turizm şirketleri, tamamen müşteri odaklıdır. Biz ise şu anda insan odaklı bir işi yapmak için 11 yıldır mücadele ediyoruz. Bu süreçte kardeşlerimle birlikte verdiğimiz girişim enerjimizle aslında 3 tane fabrika kurardık” diye konuştu.

Özkan, Avrupa ile aramızdaki temel farkın “spor kültürü” olduğunu da belirterek, “Biz, çocuklara önce spor kültürü aşılamak için mücadele ediyoruz. Türkiye, ne yazık ki spor yapmayan bir ülke. Bu salonda bile sabah yürüyüş yapan kişi sayısı 5’i geçmez. Oysa Avrupa’da çıkın sokağa binlerce insan görürsünüz spor yapan. Spor kültürü olmayınca işiniz daha da zorlaşıyor” saptamasında bulundu.

Özkan, devletin profesyonel futbola destek olmaması gerektiğini de ifade ederek, “Devlet, olimpik sporlara sahip çıkmalı. Futbol ise kendine yetecek kaynağı kendisi yaratmalı. Ağabey kulübümüz Athletic Bilbao yılda 50 binden fazla kombine bilet satıyor. 20 milyon Euro’dan fazla para, kulüp kasasına bir anda giriyor. Lisanslı ürün satışları ve maç günü gelirleri var. Türkiye’de ise kulüplerin maç günü giderleri var” dedi. • BAKANIMIZ SELÇUK'TAN ZİYARET
  MİLLİ Eğitim Bakanımız, kulübümüzü ziyaret edip, gençlerimizle tanıştı ve tesislerimizde incelemelerde bulundu.
 • NİĞDE ANADOLU FK:1 ANKARA DEMİRSPOR:0
  TFF 2.Lig Beyaz Grup'ta 16.hafta maçında kendi sahasında konuk ettiği Ankara Demirspor'u 12. dakikada Fatih Aktay'ın attığı golle yendi.
 • U14'LERİMİZ BERABERE:1-1
  ALFA U14 Takımımız, Elit U14 Ligi'nde 1-0 öne geçtiği maçta Göztepe'yle berabere kaldı.
 • U19'LARIMIZ RAHAT KAZANDI:4-0
  U21 Ligi'nde iki yaş küçük kadroyla mücadele eden U19 Takımımız,Adanaspor U21'i 4-0 mağlup etti.
 • EROĞLU: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 2-0 kazandığımız Adanaspor maçını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 2 ADANASPOR: 0
  SPOR Toto 1. Ligi'nde sekiz maçtın kaybetmeyen ekibimiz, Adanaspor'u Berkay Samancı ve Deniz Kılınç'n golleriyle yenip puanını 24'e yükseltti.
 • U12'LERİMİZ 2-0 GALİP
  ALFA U12 Takımımız, U12 Gelişim Ligi'nde Karşıyaka'yı Dorukhan Dülger ve Metehan Kurt'un golleriyle mağlup etti.
 • BUGÜNKÜ DURAĞIMIZ DOWN CAFE
  ENGELLİLER Günü kapsamında Bornova Down Cafe'ye giden U14'lerimiz, personel önlüğü giyerek ağabeylerine yardım etti.
 • KAMP KADROSU BELLİ OLDU
  CUMARTESİ günü Adanaspor ile karşılaşacak Altınordu'muz, bu maçın hazırlıklarını tamamladı ve kampa girdi.
 • BURAK İNCE'YE MİLLİ DAVET
  U15 Milli Takımımızın, İngiltere ile oynayacağı hazırlık maçının aday kadrosuna ALFA U16 Takımımızdan Burak İnce davet edildi.