BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı tarafından (EGEV) "Küresel Gelişmeler Işığında Bölgesel Vizyon" ana temasıyla düzenlenen Ege Ekonomik Forumu'nun "Ege Bölgesi ve Spor Ekonomisi" başlıklı son oturumuna konuşmacı olarak katıldı. NTV Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ'ın yönetimindeki oturumda Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya ve spor yazarı Mehmet Demirkol da yer aldılar.

Başkanımız Özkan, NTV Spor’dan canlı yayınlanan oturumda “Her şeyi bu toprakların çocukları için yapıyorum” vurgusunda bulunarak, “Biz, bu topakların çocuklarına güvenerek yola çıktık. Daha önce hiç kimsenin yürümediği bu yolda başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Futbolcu yetiştirmenin çok zor olduğunun da altını çizen Özkan, “Sanayi veya turizm şirketleri, tamamen müşteri odaklıdır. Biz ise şu anda insan odaklı bir işi yapmak için 11 yıldır mücadele ediyoruz. Bu süreçte kardeşlerimle birlikte verdiğimiz girişim enerjimizle aslında 3 tane fabrika kurardık” diye konuştu.

Özkan, Avrupa ile aramızdaki temel farkın “spor kültürü” olduğunu da belirterek, “Biz, çocuklara önce spor kültürü aşılamak için mücadele ediyoruz. Türkiye, ne yazık ki spor yapmayan bir ülke. Bu salonda bile sabah yürüyüş yapan kişi sayısı 5’i geçmez. Oysa Avrupa’da çıkın sokağa binlerce insan görürsünüz spor yapan. Spor kültürü olmayınca işiniz daha da zorlaşıyor” saptamasında bulundu.

Özkan, devletin profesyonel futbola destek olmaması gerektiğini de ifade ederek, “Devlet, olimpik sporlara sahip çıkmalı. Futbol ise kendine yetecek kaynağı kendisi yaratmalı. Ağabey kulübümüz Athletic Bilbao yılda 50 binden fazla kombine bilet satıyor. 20 milyon Euro’dan fazla para, kulüp kasasına bir anda giriyor. Lisanslı ürün satışları ve maç günü gelirleri var. Türkiye’de ise kulüplerin maç günü giderleri var” dedi. • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
  ALTINORDU'muz 20 Şubat Salı günü deplasmanda Gaziantepspor ile oynayacağı karşılaşma için kampa girdi.
 • VELİLERİMİZE ÇOK ÖNEMLİ DUYURU
  SELÇUK ve Kuşadası'ndaki futbol okullarımız, 24 Şubat Cumartesi sabahından itibaren artık Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde eğitim verecektir.
 • DÜELLO BİZİM: 4-3
  U14 Takımımız Almanya'daki ilk hazırlık maçında VFB Stuttgart'ı mağlup etti.
 • GAZİANTEP'E HAZIRIZ
  ALTINORDU'muz salı günü deplasmanda oynayacağı maçın İzmir'deki son çalışmasını yaptı.
 • BORNOVA'DA FUTBOL ŞÖLENİ
  ALTINORDU'muzun hafta sonunda düzenlediği futbol okulu turnuvasında 750 öğrenci 112 karşılaşmaya çıktı.
 • U18'LERİMİZDEN GOL ŞOV:6-0
  ELİT U19 Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, Samsunspor'u rahat geçti, liderliğini sürdürdü.
 • U12'LER FARKA KOŞTU:6-0
  ALTINORDU Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) U12 Takımımız, Bergama Belediyespor'u Batuhan Güner (3), Tibet Durakçay, Kerim Göle ve Batuhan Pınarlı'nın golleriyle mağlup etti.
 • U17'LERİMİZ 4-1 KAZANDI
  ELİT U17 Ligi'nde mücadele eden takımımız, Samsunspor'u farklı yenmesini bildi.
 • U16'LARIMIZ GALİP:3-1
  U16 Elit Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, evinde oynadığı Teleset Mobilya Akhisarspor maçını kazanıp, liderliğini sürdürdü.
 • U15'LERİMİZ FIRTINA GİBİ: 5-1
  ELİT U15 Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, Teleset Mobilya Akhisarspor'u etkili oyunuyla farklı yendi.