BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı tarafından (EGEV) "Küresel Gelişmeler Işığında Bölgesel Vizyon" ana temasıyla düzenlenen Ege Ekonomik Forumu'nun "Ege Bölgesi ve Spor Ekonomisi" başlıklı son oturumuna konuşmacı olarak katıldı. NTV Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ'ın yönetimindeki oturumda Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya ve spor yazarı Mehmet Demirkol da yer aldılar.

Başkanımız Özkan, NTV Spor’dan canlı yayınlanan oturumda “Her şeyi bu toprakların çocukları için yapıyorum” vurgusunda bulunarak, “Biz, bu topakların çocuklarına güvenerek yola çıktık. Daha önce hiç kimsenin yürümediği bu yolda başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Futbolcu yetiştirmenin çok zor olduğunun da altını çizen Özkan, “Sanayi veya turizm şirketleri, tamamen müşteri odaklıdır. Biz ise şu anda insan odaklı bir işi yapmak için 11 yıldır mücadele ediyoruz. Bu süreçte kardeşlerimle birlikte verdiğimiz girişim enerjimizle aslında 3 tane fabrika kurardık” diye konuştu.

Özkan, Avrupa ile aramızdaki temel farkın “spor kültürü” olduğunu da belirterek, “Biz, çocuklara önce spor kültürü aşılamak için mücadele ediyoruz. Türkiye, ne yazık ki spor yapmayan bir ülke. Bu salonda bile sabah yürüyüş yapan kişi sayısı 5’i geçmez. Oysa Avrupa’da çıkın sokağa binlerce insan görürsünüz spor yapan. Spor kültürü olmayınca işiniz daha da zorlaşıyor” saptamasında bulundu.

Özkan, devletin profesyonel futbola destek olmaması gerektiğini de ifade ederek, “Devlet, olimpik sporlara sahip çıkmalı. Futbol ise kendine yetecek kaynağı kendisi yaratmalı. Ağabey kulübümüz Athletic Bilbao yılda 50 binden fazla kombine bilet satıyor. 20 milyon Euro’dan fazla para, kulüp kasasına bir anda giriyor. Lisanslı ürün satışları ve maç günü gelirleri var. Türkiye’de ise kulüplerin maç günü giderleri var” dedi. • İYİ Kİ VARSIN ÖĞRETMENİM
  ÇOCUKLARIMIZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde neşeli, güzel ve anlamlı bir etkinliğe katılıp kendilerine emek veren öğretmenleriyle bir araya geldiler.
 • U19'LARIMIZ PORTEKİZ YOLCUSU
  ALTINORDU Futbol Meslek Okulu (AFMO) U19 Takımımız, Portekiz'de Estoril Praia U19, Benfica U17 ve Sporting Lisbon U19 ile hazırlık maçlarına çıkacak.
 • TAKIMIMIZ ÇİFT İDMAN YAPTI
  ALTINORDU'muz, Ümraniyespor maçının hazırlıklarını bugün yaptığı çift antrenmanla sürdürdü.
 • U18'DE 4 MİLLİ
  MAKEDONYA ile oynadığımız hazırlık maçında gençlerimiz Şahan Akyüz, Onur Taha Takır ve Berkay Görmez 90 dakika forma giyerken, Egehan Gök 64.dakikada kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
 • MİLLİLERİMİZ FİNALDE
  U16 Milli Takımımız Ege Kupası'nda Azerbaycan'ı 6-0 yenerek finalde Yunanistan'ın rakibi olurken, gençlerimiz Salih Kavrazlı ve Polat Abay forma giydi.
 • ALTINORDU KARDEŞLİĞİ
  Türk futbolunun “1” numaralı altyapı markası Altınordu ile Altınordu Belediyespor arasında iş birliği ve kardeş kulüp protokolü imzalandı.
 • CENGİZ ÜNDER GUARDIAN'A KONUŞTU
  "Kariyerimdeki en önemli kişi Altınordu Başkanı Sayın Seyit Mehmet Özkan'dır. Bugün bu noktadaysam ona borçluyum. "
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ
  ALTINORDU'muz pazar günü saat 13:00'de deplasmanda Ümraniyespor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına devam etti.
 • ÜMRANİYE HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz pazar günü saat 13:00'de deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına start verdi.
 • MİLLİ GURUR
  U18 Milli Takımımız hazırlık maçında Makedonya'yı 2-1 yenerken ilk golümüzü Egehan Gök kaydetti.