BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı tarafından (EGEV) "Küresel Gelişmeler Işığında Bölgesel Vizyon" ana temasıyla düzenlenen Ege Ekonomik Forumu'nun "Ege Bölgesi ve Spor Ekonomisi" başlıklı son oturumuna konuşmacı olarak katıldı. NTV Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ'ın yönetimindeki oturumda Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya ve spor yazarı Mehmet Demirkol da yer aldılar.

Başkanımız Özkan, NTV Spor’dan canlı yayınlanan oturumda “Her şeyi bu toprakların çocukları için yapıyorum” vurgusunda bulunarak, “Biz, bu topakların çocuklarına güvenerek yola çıktık. Daha önce hiç kimsenin yürümediği bu yolda başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Futbolcu yetiştirmenin çok zor olduğunun da altını çizen Özkan, “Sanayi veya turizm şirketleri, tamamen müşteri odaklıdır. Biz ise şu anda insan odaklı bir işi yapmak için 11 yıldır mücadele ediyoruz. Bu süreçte kardeşlerimle birlikte verdiğimiz girişim enerjimizle aslında 3 tane fabrika kurardık” diye konuştu.

Özkan, Avrupa ile aramızdaki temel farkın “spor kültürü” olduğunu da belirterek, “Biz, çocuklara önce spor kültürü aşılamak için mücadele ediyoruz. Türkiye, ne yazık ki spor yapmayan bir ülke. Bu salonda bile sabah yürüyüş yapan kişi sayısı 5’i geçmez. Oysa Avrupa’da çıkın sokağa binlerce insan görürsünüz spor yapan. Spor kültürü olmayınca işiniz daha da zorlaşıyor” saptamasında bulundu.

Özkan, devletin profesyonel futbola destek olmaması gerektiğini de ifade ederek, “Devlet, olimpik sporlara sahip çıkmalı. Futbol ise kendine yetecek kaynağı kendisi yaratmalı. Ağabey kulübümüz Athletic Bilbao yılda 50 binden fazla kombine bilet satıyor. 20 milyon Euro’dan fazla para, kulüp kasasına bir anda giriyor. Lisanslı ürün satışları ve maç günü gelirleri var. Türkiye’de ise kulüplerin maç günü giderleri var” dedi. • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • BERKE'YE MİLLİ DAVET
  A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
 • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
  VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
 • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
  ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
 • KUPA KADAR DEĞERLİ
  U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.
 • HOŞ GELDİN MEHMET ENES
  GEÇEN sezon Manisaspor forması giyen 25 yaşındaki stoper ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
 • AKDENİZ'DE 5 ALTINORDULU
  İSPANYA'da yapılacak olan Tarragona 2018 Akdeniz Oyunları Milli Takım aday kadrosuna Berke Özer, Berkehan Biçer, Onur Taha Takır, Şahan Akyüz ve Berkay Görmez çağrıldı.