İSTANBULSPOR: 2 - ALTINORDU: 0

STAT: Recep Tayyip Erdoğan
HAKEMLER: Bülent Birincioğlu, Muhammet Yumak, Cemal Alpay 
İSTANBULSPOR: Okan Kocuk – Halil Çolak (Dk.80 İbrahim Yılmaz), Kubilay Aktaş, Yalçın Kılınç, Oğuzhan Berber,  Mehmet Zeki Çelik, Onur Ergün, Onur Kolay, Muhsin Yıldırım (Dk.46 Zafer Şensoy), Ali Dere, Nemanje Kojic (Dk.61 Şaban Genişyürek)
ALTINORDU: Erce Kardeşler – Kerim Alıcı, Uğur Arslan Kuru, Recep Yemişci (Dk.82 Alican Özfesli), Yusuf Acer, Barış Alıcı (Dk.60 Erdoğan Yeşilyurt), Serkan Göksu, Deniz Vural, Kerim Avcı, Murat Uçar, Mirkan Aydın (Dk.60 Fatih Aktay)
GOLLER: Dk.43 Halil Çolak, 90 artı 5 Onur Kolay (İstanbulspor)
SARI KARTLAR: Nemanje Kojic, Muhsin Yıldırım (İstanbulspor)

ALTINORDU'muz, 4 haftadır kaybetmediği TFF 1.Lig’de 38 yıl aradan sonra karşılaştığı İstanbulspor’a deplasmanda 2-0’lık skorla mağlup oldu.

6. dakikada Ali Dere’nin sağdan kullandığı korner atışında direkt kaleye yönelen topu kaleci Erce Kardeşler son anda yumruklayıp dışarıya attı.

8. dakikada savunmanın arkasında topla buluşan Nemanje Kojic kaleci Erce’nin yanında topu kaleye gönderdi, filelere yönelen meşin yuvarlağı Uğur Arslan Kuru çizgi önünden çıkardı.

14. dakikada Barış Alıcı’nın şutunda savunmaya da çarpan top yön değiştirip direkten döndü.

23. dakikada hızlı gelişen Altınordu atağında Kerim Avcı ceza sahasına doğru yaklaşıp sol ayağınla uzak köşeye vurdu, yandan aut.

43. dakikada Nemanje Kojic’in savunmanın arkasına gönderdiği topla buluşan Halil Çolak, yayın üzerinden plaseyi yaptı: 1-0.

DEVRE 1-0’LIK SKORLA SONA ERDİ.

52. dakikada Kerim Avcı yayın üzerinden sol ayağınla çok sert vurdu, kaleci son anda uzanıp topu kornere çeldi.

65. dakikada Ali Dere ceza sahasında topla buluştuğu anda yerden uzak direğe doğru vurdu, kaleci Erce Kardeşler ayaklarıyla mutlak golü önledi.

73. dakikada Zafer Şensoy sağdan penaltı noktasına kesti, Şaban Genişyürek gelişine vurdu, kaleci Erce Kardeşler bir kez daha yüzde yüzlük pozisyonda gole izin vermedi.

75. dakikada Halil Çolak ceza sahası ön çizgisinde tek harekette savunmadan kurtulup uzak köşeye doğru vurdu, kaleci Erce yine başarılı bir kurtarış yaptı.

78. dakikada Altınordu savunması 3’e 1 yakalandı, Halil Çolak topla buluştuğu anda kaleci Erce açıyı tamamen kapatınca Halil topu auta gönderdi.

90 artı 4. dakikada savunmanın arkasına sarkan topa Erdoğan Yeşilyurt ayak koydu, kaleci meşin yuvarlağı iyi yer tutarak bloke etti.

90 artı 5. dakikada ani gelişen İstanbulspor atağında savunmayı önde yakalayan Onur Kolay ceza sahasına kadar yaklaşıp yerden vurdu: 2-0.

MAÇ 2-0 SONA ERDİ.



  • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
    ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
  • BERKE'YE MİLLİ DAVET
    A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
  • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
    U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
  • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
    VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
  • BRAVO ÇOCUKLAR
    VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
  • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
    VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
  • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
    ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
  • KUPA KADAR DEĞERLİ
    U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.
  • HOŞ GELDİN MEHMET ENES
    GEÇEN sezon Manisaspor forması giyen 25 yaşındaki stoper ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
  • AKDENİZ'DE 5 ALTINORDULU
    İSPANYA'da yapılacak olan Tarragona 2018 Akdeniz Oyunları Milli Takım aday kadrosuna Berke Özer, Berkehan Biçer, Onur Taha Takır, Şahan Akyüz ve Berkay Görmez çağrıldı.