ALTINORDU: 1 - ADANASPOR: 1

STAT: Bornova Belediye Stadı
HAKEMLER: Süleyman Abay, Orkun Aktaş, Bahtiyar Birinci
ALTINORDU: Erce Kardeşler – Kerim Alıcı, Uğur Arslan Kuru, Recep Yemişçi (Dk.83 Fatih Aktay), Yusuf Acer, Erdoğan Yeşilyurt, Serkan Göksu, Deniz Vural (Dk.46 Alican Özfesli), Kerim Avcı,  Murat Uçar (Dk.63 Barış Alıcı), Mirkan Aydın
ADANASPOR: İrfan Can – Rodrigo Freitas, Onur Akbay, Jose Ignacio, Gökhan Süzen (Dk.71 Gökhan Meral), Renan Da Silva, Vlagyimir Koman, Teyfik Altındağ, Bahattin Köse, Oğuzhan Aynaoğlu (Dk.85 Sercan Kaya), Magaye Nelson (Dk.67 Abdülaziz Solmaz)
GOLLER: Dk. 23 Magaye Nelson (Adanaspor), 90 artı 4 Fatih Aktay (Altınordu)
SARI KARTLAR: Serkan Göksu, Kerim Avcı, Uğur Arslan Kuru, Recep Yemişçi (Altınordu), Bahattin Köse (Adanaspor)
KIRMIZI KART: Dk.81 Bahattin Köse (Adanaspor)

LİGDE Samsunspor, Gaziantepspor ve Boluspor, Türkiye Kupası’nda ise Sultanbeyli Belediyespor engellerini kayıpsız geçen Altınordu'muz, evindeki karşılaşmada Adanaspor ile 1-1 berabere kaldı. Nefes kesen maçta Altınordu’muza beraberliği getiren golü uzatma dakikalarında genç Fatih Aktay kaydetti.
Karşılaşmayı  yaklaşık 1000'i futbol okulu öğrencilerimiz olmak üzere 1485 kişi izlerken, İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Bornova Belediye  Başkanı Olgun Atila, U21 Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe, Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna ve Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya protokol, duayen gazeteci Uğur Dündar da basın  tribününde yer aldı. 

3. dakikada Oğuzhan Aynaoğlu sağdan hızlı çıkıp yayın üzerine kesti, Tevfik Altındağ gelişine çok uygun durumda vurdu, üstten aut.

15. dakikada Murat Uçar’ın ara pasında topla buluşan Mirkan Aydın sağ çaprazdan vurdu, meşin yuvarlak yan ağlarda kaldı. 
16. dakikada Kerim Alıcı sağdan içeriye gönderdi, Jose Ignacio kafayı ters vurdu, kaleci son anda uzanıp kornere çeldi.

22. dakikada Kerim Avcı sağ çaprazdaki serbest vuruşu direkt kaleyle kullandı, kaleci İrfan Can iki hamlede kontrol edebildi.

23. dakikada Tevfik Altındağ savunmanın arkasına havadan gönderdi,  Magaye Nelson, Kerim Alıcı’dan kurtulup sol çaprazdan sol ayağınla çok sert vurdu: 0-1.

30. dakikada Kerim Avcı serbest vuruşu yerden araya kullandı, Erdoğan Yeşilyurt hamle yaptı, savunmanın müdahalesine rağmen vurdu, havalanan topu kaleci kontrol etti.

37. dakikada Recep Yemişçi’nin savunmadan çıkarken kaptırdığı top Adanaspor atağına dönüştü, Oğuzhan Aynaoğlu yayın üzerinden köşeye vurdu, kaleci Erce Kardeşler direk dibinde meşin yuvarlağı bloke eti.

İLK YARI 0-1 SONA ERDİ.

46. dakikada Mirkan Aydın bir anda kaleciyle karşı karşıya kaldı, vuruşunda top İrfan Can’ın ayaklarından döndü.

56. dakikada Magaye Nelson’un vuruş dengesini, karşı karşıya pozisyonda kaleci Erce Kardeşler bozunca şut üstten farklı şekilde auta gitti.

61. dakikada savunmanın arkasında topla buluşan Bahattin Köse, kaleci Erce’yi de geçince açısını kaybetti, vuruşu yan ağlarda kaldı.

64. dakikada Adanaspor ceza sahası karıştı, Barış Alıcı’nın şutunda kaleci gole izin vermedi.

71. dakikada Erdoğan Yeşilyurt sol çaprazdan müthiş vurdu, kaleci son anda uzanıp topu kornere attı.

74. dakikada Erdoğan Yeşilyurt soldan arka direğe kesti, Barış Alıcı kafayı vurdu, kaleci çizgi 
üzerinde topu bloke etti.

81. dakikada Bahattin Köse, ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

89. dakikada önce Koman, hemen ardından Abdülaziz’in karşı karşıya pozisyonlardaki 
şutlarında kaleci Erce Kardeşler gole izin vermedi.

90 artı 3. dakikada Adanaspor ani atağında Serkan Kaya’nın ara pasında sağ çaprazda topla buluşan Abdülaziz vurdu, top uzak direği sıyırıp yerden auta gitti.

90 artı 4. dakikada Adanaspor ceza sahasındaki karambolde Mirkan Aydın’ın kaleciden dönen topunu Fatih Aktay tamamladı: 1-1.

MAÇ 1-1 SONA ERDİ.



  • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
    TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
  • İYİ BAŞLADIK: 3-1
    İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
  • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
    ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
  • BERKE'YE MİLLİ DAVET
    A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
  • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
    U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
  • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
    VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
  • BRAVO ÇOCUKLAR
    VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
  • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
    VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
  • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
    ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
  • KUPA KADAR DEĞERLİ
    U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.