KISA sürede spor dünyasında ses getiren “Efsane değil, insanım” isimli kitabının yazarı Gazeteci Serhan Asker ile 25 yıllık spikerlik hayatında 4 Dünya, 4 Avrupa Ligi finali ile sayısız organizasyonu sesiyle canlandıran Bein Sports’un deneyimli ismi Yalçın Çetin’i Altınordu’da konuk ettik. 

U14’ten, A Takıma kadar tüm yaş katagorisinden futbolcu, teknik heyet ve idari kadrolarımızın  katıldığı söyleşide, dünya futbolunun önemli isimleri İspanyol Andres İniesta, Brezilya’nın sembolü Sokrates, Alman futbolunun efsanelerinden Paul Breitner ve İtalya’nın idol file bekçisi Dino Zoff ‘un hayat hikayeleri, görüntüler eşliğinde anlatıldı.  

Kitapla birlikte verilen CD’de sesiyle birçok hikayeyi aktaran Yalçın Çetin, Altınordu’da geçirdiği saatlerin, hayatında önemli bir yeri olacağını belirterek, “Kendimi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissediyorum. Ekranda bugüne kadar birçok kez Altınordu’dan bahsettim. Ancak buranın felsefesini, gelince daha iyi anlıyorsunuz. Keşke daha önce gelseydim, tanısaydım. Ben çok etkilendim. Altınordu kulübünün bir kulüp olması dışında başka işlevi olduğunu gördüm. Burayı görünce geleceğimizin emin ellerde olduğunu farkettim. Türkiye'de olmayan futbolun ilklerini Altınordu yapıyor. Yeni bir vizyon ortaya koyuyor. Altınordu bu ülkede çok şey yapar, iz bırakır, damga vurur. Altınordu belli ki Türk futbolunu ileri taşıyacak. Ben inanıyorum ki, bu sistemdeki herkes iyi futbolcunun yanı sıra çok iyi birer vatandaş da olacak”  dedi.  

“O GORIOT BABA”

Gazeteci Yazar Serhan Asker, Altınordu’nun Türk futbolunun yükselen değeri olduğunu söyledi ve bu değerin kıymetinin herkes tarafından bilinmesi ve destek olunması gerektiğini söyledi. Asker, “Seyit Mehmet Özkan gerçekten büyük özveride bulunuyor. Ona "Don Kişot" diyorlar ama bana göre Goriot Baba. Kucaklayıcı bir baba, futbolu da kucaklamış durumda. Futbolun kahramanlığına soyunuyor. Don Kişot yel değirmenleriyle mücadelesinde sonuç alamadı ama Seyit Mehmet Özkan sonuç alıyor. Burada pırıl pırıl gençler, pırıl pırıl çocuklar var.  Türk futbolu bu sistemle ayağa kalkabilir” ifadesini kullandı.  

Serhan Asker, Altınordu gençliğinin örnek alabileceği birçok hikayeyi,  dünya futbolunun efsanelerinin hayat hikayelerinde bulacaklarına değinirken, “Zaferler her zaman kazanılabilir. Büyük yıldız olabilirsiniz ama önce 'İnsan' olmalısınız, topluma örnek olmalısınız. Arabalar, yatlar, evler hepsi bir yere kadar. Bunları parayla alabilirsiniz. Ama topluma örnek olmak ayrı bir yaşam felsefesidir.  Onlar bunları başardılar. Bu ışığı ben Altınordu’da gördüm. Bu gençler bizlere  büyük mutluluklar yaşatacaklar” şeklinde konuştu. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, iki önemli ismi Altınordu’da konuk etmekten, bilgi paylaşımlarından, samimiyetlerinden son derece mutlu olduklarını belirterek, “Her ay böyle etkinliklerle hayata daha farklı bakmayı başaracağız”  dedi. Özkan, iki ünlü isme üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Altınordu forması hediye etti.

 • İTO BAŞKANI ÖZGENER'E ZİYARET
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve yönetimine, organizasyonumuz ile Uluslararası U12 İzmir Cup hakkında bilgiler verdi.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  16.hafta maçında Boluspor'la deplasmanda karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarını sürdürüyor...
 • ÜÇ GENCİMİZ 11'DE BAŞLADI
  U18 Millilerimiz Bosna Hersek'i Zagrep'te 2-1 mağlup ederken, gençlerimiz Atakan Gündüz gol attı, Atalay Yıldırım ise ikinci golün asistini yaptı.
 • ALTINORDU'MUZ START VERDİ
  BOLUSPOR ile Pazar günü deplasmanda oynayacağımız maça yönelik hazırlıklara bir günlük iznin ardından başladık.
 • VELİOĞLU UNUTULMADI
  BİR döneme damgasını vuran, unutulmaz futbolcu ve teknik direktörümüz Erkan Velioğlu, vefatının ikinci yılında kabri başında sevenleriyle anıldı.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  Elit U16 Ligi'nde ALFA U16 Takımımız, Osman Burak Destan'ın iki gol attığı maçta Göztepe U16'yı 3-1 yendi.
 • PUANLAR PAYLAŞILDI: 1-1
  ALFA U15 Takımımız, Elit U15 Ligi'nde 1-0 öne geçtiği maçta Göztepe ile berabere kaldı.
 • BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK'TAN ZİYARET
  MİLLİ Eğitim Bakanımız, kulübümüzü ziyaret edip, gençlerimizle tanıştı ve tesislerimizde incelemelerde bulundu.
 • NİĞDE ANADOLU FK:1 A.DEMİRSPOR:0
  TFF 2.Lig Beyaz Grup'ta kendi sahasında konuk ettiği Başkent temsilcisini 12. dakikada Fatih Aktay'ın attığı golle yendi.
 • U14'LERİMİZ BERABERE:1-1
  ALFA U14 Takımımız, Elit U14 Ligi'nde 1-0 öne geçtiği maçta Göztepe'yle berabere kaldı.