KISA sürede spor dünyasında ses getiren “Efsane değil, insanım” isimli kitabının yazarı Gazeteci Serhan Asker ile 25 yıllık spikerlik hayatında 4 Dünya, 4 Avrupa Ligi finali ile sayısız organizasyonu sesiyle canlandıran Bein Sports’un deneyimli ismi Yalçın Çetin’i Altınordu’da konuk ettik. 

U14’ten, A Takıma kadar tüm yaş katagorisinden futbolcu, teknik heyet ve idari kadrolarımızın  katıldığı söyleşide, dünya futbolunun önemli isimleri İspanyol Andres İniesta, Brezilya’nın sembolü Sokrates, Alman futbolunun efsanelerinden Paul Breitner ve İtalya’nın idol file bekçisi Dino Zoff ‘un hayat hikayeleri, görüntüler eşliğinde anlatıldı.  

Kitapla birlikte verilen CD’de sesiyle birçok hikayeyi aktaran Yalçın Çetin, Altınordu’da geçirdiği saatlerin, hayatında önemli bir yeri olacağını belirterek, “Kendimi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissediyorum. Ekranda bugüne kadar birçok kez Altınordu’dan bahsettim. Ancak buranın felsefesini, gelince daha iyi anlıyorsunuz. Keşke daha önce gelseydim, tanısaydım. Ben çok etkilendim. Altınordu kulübünün bir kulüp olması dışında başka işlevi olduğunu gördüm. Burayı görünce geleceğimizin emin ellerde olduğunu farkettim. Türkiye'de olmayan futbolun ilklerini Altınordu yapıyor. Yeni bir vizyon ortaya koyuyor. Altınordu bu ülkede çok şey yapar, iz bırakır, damga vurur. Altınordu belli ki Türk futbolunu ileri taşıyacak. Ben inanıyorum ki, bu sistemdeki herkes iyi futbolcunun yanı sıra çok iyi birer vatandaş da olacak”  dedi.  

“O GORIOT BABA”

Gazeteci Yazar Serhan Asker, Altınordu’nun Türk futbolunun yükselen değeri olduğunu söyledi ve bu değerin kıymetinin herkes tarafından bilinmesi ve destek olunması gerektiğini söyledi. Asker, “Seyit Mehmet Özkan gerçekten büyük özveride bulunuyor. Ona "Don Kişot" diyorlar ama bana göre Goriot Baba. Kucaklayıcı bir baba, futbolu da kucaklamış durumda. Futbolun kahramanlığına soyunuyor. Don Kişot yel değirmenleriyle mücadelesinde sonuç alamadı ama Seyit Mehmet Özkan sonuç alıyor. Burada pırıl pırıl gençler, pırıl pırıl çocuklar var.  Türk futbolu bu sistemle ayağa kalkabilir” ifadesini kullandı.  

Serhan Asker, Altınordu gençliğinin örnek alabileceği birçok hikayeyi,  dünya futbolunun efsanelerinin hayat hikayelerinde bulacaklarına değinirken, “Zaferler her zaman kazanılabilir. Büyük yıldız olabilirsiniz ama önce 'İnsan' olmalısınız, topluma örnek olmalısınız. Arabalar, yatlar, evler hepsi bir yere kadar. Bunları parayla alabilirsiniz. Ama topluma örnek olmak ayrı bir yaşam felsefesidir.  Onlar bunları başardılar. Bu ışığı ben Altınordu’da gördüm. Bu gençler bizlere  büyük mutluluklar yaşatacaklar” şeklinde konuştu. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, iki önemli ismi Altınordu’da konuk etmekten, bilgi paylaşımlarından, samimiyetlerinden son derece mutlu olduklarını belirterek, “Her ay böyle etkinliklerle hayata daha farklı bakmayı başaracağız”  dedi. Özkan, iki ünlü isme üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Altınordu forması hediye etti.

 • MANİSASPOR:2 - NİĞDE ANADOLU FK: 3
  HAZIRLAYICI takımımız, 2-0 geriye düştüğü Manisaspor karşısında, Musa Caner Aktaş'ın iki ve İsmail Güven'in son dakikada attığı golle sahadan üç puanla ayrıldı.
 • U18'LERİMİZ BERABERE KALDI:1-1
  ELİT U19 B Ligi'ndeki 6. hafta maçında Adana Demirspor U19 ile deplasmanda oynadığımız maçtan eşitlikle döndük.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  ALFA U17 takımımız, U17 Elit B Ligi'nde deplasmanda Adana Demirspor U17'yi 3-1 yenerek galibiyete uzandı.
 • MİLLİ GURUR
  U17 Milli Takımımız, İrlanda Cumhuriyeti ile oynadığı ikinci hazırlık maçında 4-1 mağlup oldu. Oyuncularımız, Rahmi Salih Kaya, Salih Kavrazlı ve Polat Abay ilk 11'de sahaya çıktı.
 • PENDİK CUP BAŞLIYOR
  ALFA U12 takımımız, Yarınların Yıldızları Turnuvası'nda oynamak üzere İstanbul'a hareket etti.
 • EROĞLU: TAKIM KİMLİĞİMİZİ BULMALIYIZ
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-0 kaybettiğimizi Adana Demirspor maçını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 0 ADANA DS: 1
  SPOR Toto 1. lig'de evimizdeki maçta rakibimize 9. dakikada yediğimiz golle mağlup olduk.
 • U19'LARIMIZ PUANLARI PAYLAŞTI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19 takımımız, U21 Ligi'ndeki altıncı maçında evinde Adana Demirspor'la 2-2 berabere kaldı.
 • "ALTINORDU, ÜLKEMİZ İÇİN BÜYÜK ŞANS"
  KULÜBÜMÜZÜ ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tesislerimizin ve burada yetişen genç yeteneklerin gelecek için çok değerli olduğunu söyledi.
 • HAYIR DUALARI ALDIK
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U11 takımımız, Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıtıp herkesin hayır dualarını aldı.