KISA sürede spor dünyasında ses getiren “Efsane değil, insanım” isimli kitabının yazarı Gazeteci Serhan Asker ile 25 yıllık spikerlik hayatında 4 Dünya, 4 Avrupa Ligi finali ile sayısız organizasyonu sesiyle canlandıran Bein Sports’un deneyimli ismi Yalçın Çetin’i Altınordu’da konuk ettik. 

U14’ten, A Takıma kadar tüm yaş katagorisinden futbolcu, teknik heyet ve idari kadrolarımızın  katıldığı söyleşide, dünya futbolunun önemli isimleri İspanyol Andres İniesta, Brezilya’nın sembolü Sokrates, Alman futbolunun efsanelerinden Paul Breitner ve İtalya’nın idol file bekçisi Dino Zoff ‘un hayat hikayeleri, görüntüler eşliğinde anlatıldı.  

Kitapla birlikte verilen CD’de sesiyle birçok hikayeyi aktaran Yalçın Çetin, Altınordu’da geçirdiği saatlerin, hayatında önemli bir yeri olacağını belirterek, “Kendimi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissediyorum. Ekranda bugüne kadar birçok kez Altınordu’dan bahsettim. Ancak buranın felsefesini, gelince daha iyi anlıyorsunuz. Keşke daha önce gelseydim, tanısaydım. Ben çok etkilendim. Altınordu kulübünün bir kulüp olması dışında başka işlevi olduğunu gördüm. Burayı görünce geleceğimizin emin ellerde olduğunu farkettim. Türkiye'de olmayan futbolun ilklerini Altınordu yapıyor. Yeni bir vizyon ortaya koyuyor. Altınordu bu ülkede çok şey yapar, iz bırakır, damga vurur. Altınordu belli ki Türk futbolunu ileri taşıyacak. Ben inanıyorum ki, bu sistemdeki herkes iyi futbolcunun yanı sıra çok iyi birer vatandaş da olacak”  dedi.  

“O GORIOT BABA”

Gazeteci Yazar Serhan Asker, Altınordu’nun Türk futbolunun yükselen değeri olduğunu söyledi ve bu değerin kıymetinin herkes tarafından bilinmesi ve destek olunması gerektiğini söyledi. Asker, “Seyit Mehmet Özkan gerçekten büyük özveride bulunuyor. Ona "Don Kişot" diyorlar ama bana göre Goriot Baba. Kucaklayıcı bir baba, futbolu da kucaklamış durumda. Futbolun kahramanlığına soyunuyor. Don Kişot yel değirmenleriyle mücadelesinde sonuç alamadı ama Seyit Mehmet Özkan sonuç alıyor. Burada pırıl pırıl gençler, pırıl pırıl çocuklar var.  Türk futbolu bu sistemle ayağa kalkabilir” ifadesini kullandı.  

Serhan Asker, Altınordu gençliğinin örnek alabileceği birçok hikayeyi,  dünya futbolunun efsanelerinin hayat hikayelerinde bulacaklarına değinirken, “Zaferler her zaman kazanılabilir. Büyük yıldız olabilirsiniz ama önce 'İnsan' olmalısınız, topluma örnek olmalısınız. Arabalar, yatlar, evler hepsi bir yere kadar. Bunları parayla alabilirsiniz. Ama topluma örnek olmak ayrı bir yaşam felsefesidir.  Onlar bunları başardılar. Bu ışığı ben Altınordu’da gördüm. Bu gençler bizlere  büyük mutluluklar yaşatacaklar” şeklinde konuştu. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, iki önemli ismi Altınordu’da konuk etmekten, bilgi paylaşımlarından, samimiyetlerinden son derece mutlu olduklarını belirterek, “Her ay böyle etkinliklerle hayata daha farklı bakmayı başaracağız”  dedi. Özkan, iki ünlü isme üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Altınordu forması hediye etti.

 • BERKE'YE MİLLİ DAVET
  A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
 • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
  VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
 • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
  ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
 • KUPA KADAR DEĞERLİ
  U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.
 • HOŞ GELDİN MEHMET ENES
  GEÇEN sezon Manisaspor forması giyen 25 yaşındaki stoper ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
 • AKDENİZ'DE 5 ALTINORDULU
  İSPANYA'da yapılacak olan Tarragona 2018 Akdeniz Oyunları Milli Takım aday kadrosuna Berke Özer, Berkehan Biçer, Onur Taha Takır, Şahan Akyüz ve Berkay Görmez çağrıldı.
 • TÜRK ORDUSU ALTINORDU
  VOLKSWAGEN Junior Masters Dünya Finalleri’nde ülkemizi, 2016-2017 sezonu Türkiye Şampiyonu Altınordu U13 Takımımız temsil edecek.