KISA sürede spor dünyasında ses getiren “Efsane değil, insanım” isimli kitabının yazarı Gazeteci Serhan Asker ile 25 yıllık spikerlik hayatında 4 Dünya, 4 Avrupa Ligi finali ile sayısız organizasyonu sesiyle canlandıran Bein Sports’un deneyimli ismi Yalçın Çetin’i Altınordu’da konuk ettik. 

U14’ten, A Takıma kadar tüm yaş katagorisinden futbolcu, teknik heyet ve idari kadrolarımızın  katıldığı söyleşide, dünya futbolunun önemli isimleri İspanyol Andres İniesta, Brezilya’nın sembolü Sokrates, Alman futbolunun efsanelerinden Paul Breitner ve İtalya’nın idol file bekçisi Dino Zoff ‘un hayat hikayeleri, görüntüler eşliğinde anlatıldı.  

Kitapla birlikte verilen CD’de sesiyle birçok hikayeyi aktaran Yalçın Çetin, Altınordu’da geçirdiği saatlerin, hayatında önemli bir yeri olacağını belirterek, “Kendimi bambaşka bir dünyaya gelmiş gibi hissediyorum. Ekranda bugüne kadar birçok kez Altınordu’dan bahsettim. Ancak buranın felsefesini, gelince daha iyi anlıyorsunuz. Keşke daha önce gelseydim, tanısaydım. Ben çok etkilendim. Altınordu kulübünün bir kulüp olması dışında başka işlevi olduğunu gördüm. Burayı görünce geleceğimizin emin ellerde olduğunu farkettim. Türkiye'de olmayan futbolun ilklerini Altınordu yapıyor. Yeni bir vizyon ortaya koyuyor. Altınordu bu ülkede çok şey yapar, iz bırakır, damga vurur. Altınordu belli ki Türk futbolunu ileri taşıyacak. Ben inanıyorum ki, bu sistemdeki herkes iyi futbolcunun yanı sıra çok iyi birer vatandaş da olacak”  dedi.  

“O GORIOT BABA”

Gazeteci Yazar Serhan Asker, Altınordu’nun Türk futbolunun yükselen değeri olduğunu söyledi ve bu değerin kıymetinin herkes tarafından bilinmesi ve destek olunması gerektiğini söyledi. Asker, “Seyit Mehmet Özkan gerçekten büyük özveride bulunuyor. Ona "Don Kişot" diyorlar ama bana göre Goriot Baba. Kucaklayıcı bir baba, futbolu da kucaklamış durumda. Futbolun kahramanlığına soyunuyor. Don Kişot yel değirmenleriyle mücadelesinde sonuç alamadı ama Seyit Mehmet Özkan sonuç alıyor. Burada pırıl pırıl gençler, pırıl pırıl çocuklar var.  Türk futbolu bu sistemle ayağa kalkabilir” ifadesini kullandı.  

Serhan Asker, Altınordu gençliğinin örnek alabileceği birçok hikayeyi,  dünya futbolunun efsanelerinin hayat hikayelerinde bulacaklarına değinirken, “Zaferler her zaman kazanılabilir. Büyük yıldız olabilirsiniz ama önce 'İnsan' olmalısınız, topluma örnek olmalısınız. Arabalar, yatlar, evler hepsi bir yere kadar. Bunları parayla alabilirsiniz. Ama topluma örnek olmak ayrı bir yaşam felsefesidir.  Onlar bunları başardılar. Bu ışığı ben Altınordu’da gördüm. Bu gençler bizlere  büyük mutluluklar yaşatacaklar” şeklinde konuştu. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, iki önemli ismi Altınordu’da konuk etmekten, bilgi paylaşımlarından, samimiyetlerinden son derece mutlu olduklarını belirterek, “Her ay böyle etkinliklerle hayata daha farklı bakmayı başaracağız”  dedi. Özkan, iki ünlü isme üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Altınordu forması hediye etti.

 • ÜMRANİYE HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz pazar günü saat 13:00'de deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına start verdi.
 • MİLLİ GURUR
  U18 Milli Takımımız hazırlık maçında Makedonya'yı 2-1 yenerken ilk golümüzü Egehan Gök kaydetti.
 • MİLLİLERİMİZ BERABERE KALDI
  U16 Milli Takımımız, Ege Kupası'nda Arnavutluk ile 0-0 berabere kalırken, gençlerimiz Salih Kavrazlı ve Polat Abay 80 dakika forma giydi.
 • KAFKAS'TAN KULÜBÜMÜZE ZİYARET
  TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas'ı konuk ettik.
 • MİLLİLERİMİZ GALİBİYETLE BAŞLADI
  U16 Milli Takımımız, Ege Kupası'na 4-0'lık Kosova galibiyeti ile başlarken 2 gol gençlerimiz Salih Kavrazlı ve Polat Abay'dan geldi.
 • UŞAK’TA BÜYÜK FUTBOL COŞKUSU
  UŞAK'ta organize ettiğimiz futbol turnuvasında 12 okuldan 720 öğrenci iki gün boyunca futbol dolu saatler geçirdi.
 • EROĞLU: İKİ FARKLI DEVRE YAŞADIK
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 3-3 sona eren ve çok sayıda pozisyonun olduğu Akın Çorap Giresunspor maçını değerlendirdi.
 • MÜTHİŞ DÜELLONUN GALİBİ YOK: 3-3
  GİRESUNSPOR önünde önce 2-0 öne geçtik, ikinci yarıda 3-2 yenik duruma düşmemize rağmen Erdoğan Yeşilyurt ile skora denge getirdik.
 • 19'LARIMIZ ÇOK FARKLI:1-11
  SPOR Toto U19 Elit Ligi'nde takımımız, deplasmanda Denizlispor'u rahat geçti.
 • U17'LERİMİZDEN 5 GOL:2-5
  SPOR Toto U17 Elit Ligi'nde takımımız deplasmanda Denizlispor'u farklı mağlup etti.