BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Altınordu’nun kurulduğu semt olan Basmane-Altınpark’ta, kırmızı-lacivert renklere gönül verenlerle güzel bir gün geçirdi. Özkan’a eski başkanlarımızdan Dr. Salih Mertan, İlyas Gönen ve İrfan Keskin ile Altınordu tarihçisi Kenan Akseki de eşlik etti. Önce tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde kısa bir mola veren ekip, daha sonra dönemin gençlerinin gün boyu top peşinde koştuğu, şu anda arkeolojik kazıların yapıldığı Altınpark Sahası’na gitti. Metin Oktay’ın futbol oynadığı bu saha, herkesin anılarını yeniden canlandırdı.

Meşhur Tatlıcı Keçi Mehmet, araştırmacı gazeteci Orhan Beşikçi, Baylan Otel’in sahibi İbrahim Baylan, İzmir’in en eski helva üreticisi İhsan Helvacı, kahveci Seyfi, Meşhur Emmi’nin yeğeni Mecit Karabacak ve Köfte İbrahim ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra hep birlikte Keçi Mehmet’in ünlü tatlılarından yenildi. 

Günün son durağı, tarihi kulüp binamız olurken, Eczacı Reha Bey, Kasap Eyüp Tügezim, Kahveci Bekir Kölgeli ve Beytullah Baliç hocamızın en büyük oğlu Uğur Baliç gibi Altınordu armasına geçmişte çok büyük hizmetleri olan isimlerin mekanları da ziyaret edildi.

Altınordu’nun Türkiye Basketbol Ligi’nde kazandığı şampiyonlukta önemli pay sahibi olan Hüseyin Alp’in oturduğu evin önünde, duvara “Bu evde 1966/67 sezonunda Türkiye Şampiyonu olan Altınordu Basketbol takımının 2,15’lik “Dev” basketbolcusu Hüseyin Alp oturdu” levhasının konulmasına karar verildi. • ALTINORDU'MUZ:1 K.KARABÜKSPOR:0
  A Takımımız, Erzurum'daki son hazırlık maçında Spor Toto 1. Ligin yeni ekiplerinden Kardemir Karabükspor'u Kemal Rüzgar'ın golüyle 1-0 yendi.
 • ŞİMDİ FMS TESTİ ZAMANI
  FİZYOTERAPİSTİMİZ Kazım Bayram, A Takım futbolcularımıza Fonksiyonel Hareket Değerlendirme testi uyguladı.
 • ZİRVEDE BÜYÜK GÜÇ BİRLİĞİ
  ALTINORDU ile hazırlayıcı takımımız Niğde Anadolu FK, Erzurum'un zirvesinde bir araya geldi, iki teknik adam güzel mesajlar verdi.
 • TAKIMIMIZ TEK ANTRENMAN YAPTI
  YENİ sezon ikinci etap kampını sürdüren Altınordu'muz, taktik ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi.
 • ALTINORDU'MUZ:1 – KARŞIYAKA:0
  ALFA U19 Takımımız, hazırlık karşılaşmasında Karşıyaka A Takımı'nı Atalay Yıldırım'ın golüyle mağlup etti.1-0
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz yeni sezon ikinci etap kampındaki günün son çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERZURUM'DA YOĞUN TEMPO
  ALTINORDU'muz yeni sezon ikinci etap kampındaki günün ilk çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERHAN'IN İDOLÜ EFSANE BUFFON
  ARAMIZA yeni katılan kalecimiz Erhan Erentürk, futbolculuk kariyeri ve özel yaşamında kendisine İtalyan file bekcisini örnek aldığını söyledi.
 • MUTLU YILLAR HASAN HATİPOĞLU
  TAKIM kaptanımız için Erzurum kampında sürpriz bir doğum günü partisi düzenledik.
 • HER ŞEY "SÜPER" OLACAK
  TECRÜBELİ ön liberomuz Deniz Kılınç, Altınordu'muzun organizasyon yapısı, tesisler, kadro ve vizyon açısından tek eksiğinin Süper Lig olduğunu söyledi.