BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Altınordu’nun kurulduğu semt olan Basmane-Altınpark’ta, kırmızı-lacivert renklere gönül verenlerle güzel bir gün geçirdi. Özkan’a eski başkanlarımızdan Dr. Salih Mertan, İlyas Gönen ve İrfan Keskin ile Altınordu tarihçisi Kenan Akseki de eşlik etti. Önce tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde kısa bir mola veren ekip, daha sonra dönemin gençlerinin gün boyu top peşinde koştuğu, şu anda arkeolojik kazıların yapıldığı Altınpark Sahası’na gitti. Metin Oktay’ın futbol oynadığı bu saha, herkesin anılarını yeniden canlandırdı.

Meşhur Tatlıcı Keçi Mehmet, araştırmacı gazeteci Orhan Beşikçi, Baylan Otel’in sahibi İbrahim Baylan, İzmir’in en eski helva üreticisi İhsan Helvacı, kahveci Seyfi, Meşhur Emmi’nin yeğeni Mecit Karabacak ve Köfte İbrahim ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra hep birlikte Keçi Mehmet’in ünlü tatlılarından yenildi. 

Günün son durağı, tarihi kulüp binamız olurken, Eczacı Reha Bey, Kasap Eyüp Tügezim, Kahveci Bekir Kölgeli ve Beytullah Baliç hocamızın en büyük oğlu Uğur Baliç gibi Altınordu armasına geçmişte çok büyük hizmetleri olan isimlerin mekanları da ziyaret edildi.

Altınordu’nun Türkiye Basketbol Ligi’nde kazandığı şampiyonlukta önemli pay sahibi olan Hüseyin Alp’in oturduğu evin önünde, duvara “Bu evde 1966/67 sezonunda Türkiye Şampiyonu olan Altınordu Basketbol takımının 2,15’lik “Dev” basketbolcusu Hüseyin Alp oturdu” levhasının konulmasına karar verildi. • MİLLİLERİMİZ GALİBİYETLE BAŞLADI
  U16 Milli Takımımız, Ege Kupası'na 4-0'lık Kosova galibiyeti ile başlarken 2 gol gençlerimiz Salih Kavrazlı ve Polat Abay'dan geldi.
 • UŞAK’TA BÜYÜK FUTBOL COŞKUSU
  UŞAK'ta organize ettiğimiz futbol turnuvasında 12 okuldan 720 öğrenci iki gün boyunca futbol dolu saatler geçirdi.
 • EROĞLU: İKİ FARKLI DEVRE YAŞADIK
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 3-3 sona eren ve çok sayıda pozisyonun olduğu Akın Çorap Giresunspor maçını değerlendirdi.
 • MÜTHİŞ DÜELLONUN GALİBİ YOK: 3-3
  GİRESUNSPOR önünde önce 2-0 öne geçtik, ikinci yarıda 3-2 yenik duruma düşmemize rağmen Erdoğan Yeşilyurt ile skora denge getirdik.
 • 19'LARIMIZ ÇOK FARKLI:1-11
  SPOR Toto U19 Elit Ligi'nde takımımız, deplasmanda Denizlispor'u rahat geçti.
 • U17'LERİMİZDEN 5 GOL:2-5
  SPOR Toto U17 Elit Ligi'nde takımımız deplasmanda Denizlispor'u farklı mağlup etti.
 • RAHAT UYU SAİT ALTINORDU
  EFSANE oyuncumuz Sait Altınordu'yu aramızdan ayrılışının 39. yılında saygı ile yad ettik...
 • SAİT ALTINORDU'YU ANIYORUZ...
  EFSANE oyuncumuz 19 Kasım pazar günü Kokluca Mezarlığı'nda dualarla anılacak.
 • GİRESUNSPOR İÇİN HAZIRIZ
  ALTINORDU'muz, Pazar günü evinde oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarını tamamlayarak kampa girdi.
 • U15'LERİMİZ KAZANDI: 2-4
  SPOR Toto U15 Elit Ligi'nde takımımız, deplasmanda üç puanı dört golle aldı.