BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Altınordu’nun kurulduğu semt olan Basmane-Altınpark’ta, kırmızı-lacivert renklere gönül verenlerle güzel bir gün geçirdi. Özkan’a eski başkanlarımızdan Dr. Salih Mertan, İlyas Gönen ve İrfan Keskin ile Altınordu tarihçisi Kenan Akseki de eşlik etti. Önce tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde kısa bir mola veren ekip, daha sonra dönemin gençlerinin gün boyu top peşinde koştuğu, şu anda arkeolojik kazıların yapıldığı Altınpark Sahası’na gitti. Metin Oktay’ın futbol oynadığı bu saha, herkesin anılarını yeniden canlandırdı.

Meşhur Tatlıcı Keçi Mehmet, araştırmacı gazeteci Orhan Beşikçi, Baylan Otel’in sahibi İbrahim Baylan, İzmir’in en eski helva üreticisi İhsan Helvacı, kahveci Seyfi, Meşhur Emmi’nin yeğeni Mecit Karabacak ve Köfte İbrahim ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra hep birlikte Keçi Mehmet’in ünlü tatlılarından yenildi. 

Günün son durağı, tarihi kulüp binamız olurken, Eczacı Reha Bey, Kasap Eyüp Tügezim, Kahveci Bekir Kölgeli ve Beytullah Baliç hocamızın en büyük oğlu Uğur Baliç gibi Altınordu armasına geçmişte çok büyük hizmetleri olan isimlerin mekanları da ziyaret edildi.

Altınordu’nun Türkiye Basketbol Ligi’nde kazandığı şampiyonlukta önemli pay sahibi olan Hüseyin Alp’in oturduğu evin önünde, duvara “Bu evde 1966/67 sezonunda Türkiye Şampiyonu olan Altınordu Basketbol takımının 2,15’lik “Dev” basketbolcusu Hüseyin Alp oturdu” levhasının konulmasına karar verildi. • YOL ARKADAŞLIĞI İÇİN TEŞEKKÜRLER
  PETROL Ofisi ile bundan bir yıl önce çıktığımız yolculukta bir yılı geride bıraktık.
 • AFO'DA FUTBOL COŞKUSU BITMEZ
  ALTINORDU Futbol Okulları'mızın organize ettiği 29 Ekim Turnuvası'nın 3.etabı 500 öğrencimizin katılımıyla devam ediyor.
 • U18'LERİMİZ PUANLARI PAYLAŞTI:2-2
  ELİT U19 Ligi'nde bir yaş küçük kadrosuyla mücadele eden U18 Takımımız, Eskişehirspor U19'la berabere kaldı.
 • U17'LER ÜÇ ATTI ÜÇ ALDI
  ALFA U17 Takımımız, U17 Elit B Ligi'nde deplasmanda Eskişehirspor'u Enis Destan, Yiğit Emre Çeltik ve Tunahan Öztürk'ün golleriyle mağlup etti.
 • A TAKIMIMIZDA KAHVALTI KEYFİ
  ALTINORDU'muz, Pazartesi günü Eskişehirspor maçı öncesinde Kuşadası'ndaki Pişi Restaurant'ta kahvaltı yaptı.
 • U12'LERİMİZ 3-0 KAZANDI
  ALFA U12 Takımımız, İzmir ASKF U12 Gelişim Ligi'nin üçüncü maçında Bucaspor'u Hüseyin Maldar, Beytullah Kabadayı ve Kadir Gürçocuk'un golleriyle yendi.
 • U19'LARIMIZ FARKA KOŞTU:7-1
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19 takımımız, U21 Ligi dokuzuncu hafta maçında sahasında karşılaştığı Eskişehirspor U21'i farklı yendi.
 • TAKIMIMIZ TEK ANTRENMAN YAPTI
  22 Ekim Pazartesi günü Eskişehirspor ile evinde karşılaşacak olan Altınordu'muz, hazırlıklarına ara vermeden devam etti.
 • GENÇLERİMİZE ÖZKAN MORALİ
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, 24 Ekim'de Helsinki ile UEFA Gençlik ligi rövanşına çıkacak gençlerimizle bir araya geldi.
 • NİĞDE VALİSİ ŞİMŞEK'TEN ZİYARET
  NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek’i Metin Oktay Yerleşkesi’nde konuk ettik, hem Altınordu’muz hem de Niğde Anadolu FK hakkında bilgilendirmeler yaptık.