BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Altınordu’nun kurulduğu semt olan Basmane-Altınpark’ta, kırmızı-lacivert renklere gönül verenlerle güzel bir gün geçirdi. Özkan’a eski başkanlarımızdan Dr. Salih Mertan, İlyas Gönen ve İrfan Keskin ile Altınordu tarihçisi Kenan Akseki de eşlik etti. Önce tarihi Altınpark Kıraathanesi’nde kısa bir mola veren ekip, daha sonra dönemin gençlerinin gün boyu top peşinde koştuğu, şu anda arkeolojik kazıların yapıldığı Altınpark Sahası’na gitti. Metin Oktay’ın futbol oynadığı bu saha, herkesin anılarını yeniden canlandırdı.

Meşhur Tatlıcı Keçi Mehmet, araştırmacı gazeteci Orhan Beşikçi, Baylan Otel’in sahibi İbrahim Baylan, İzmir’in en eski helva üreticisi İhsan Helvacı, kahveci Seyfi, Meşhur Emmi’nin yeğeni Mecit Karabacak ve Köfte İbrahim ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra hep birlikte Keçi Mehmet’in ünlü tatlılarından yenildi. 

Günün son durağı, tarihi kulüp binamız olurken, Eczacı Reha Bey, Kasap Eyüp Tügezim, Kahveci Bekir Kölgeli ve Beytullah Baliç hocamızın en büyük oğlu Uğur Baliç gibi Altınordu armasına geçmişte çok büyük hizmetleri olan isimlerin mekanları da ziyaret edildi.

Altınordu’nun Türkiye Basketbol Ligi’nde kazandığı şampiyonlukta önemli pay sahibi olan Hüseyin Alp’in oturduğu evin önünde, duvara “Bu evde 1966/67 sezonunda Türkiye Şampiyonu olan Altınordu Basketbol takımının 2,15’lik “Dev” basketbolcusu Hüseyin Alp oturdu” levhasının konulmasına karar verildi. • ÖZKAN: HEPSİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ
  BAŞKANIMIZ, Bakü'de Dünya 3.'sü olan Ferhat Arıcan ile Şavkarlı Dünya 2.'si İbrahim Çolak ve antrenörleri ile İsmail Göktekin'i tebrik edip "Hepsi bu toprakların çocukları" dedi.
 • U16'LARIMIZ RUSYA YOLCUSU
  ALTINORDU Futbol Meslek Lisesi (AFML) U16 Takımımız, Rusya'nın Krasnodar şehrindeki Sergey Vakhrushev Turnuvası'na katılacak.
 • BUGÜN ALDIĞIMIZ HER NEFES...
  BUGÜN aldığımız her nefes, 103 yıl önce verilmiş son nefes sayesindedir...
 • GENÇ BEYİNLERE ALTIN ÖĞÜTLER
  BAŞKANIMIZ Özkan, İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi'ne konuk olup Yönetim&Liderlik Zirvesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
 • ŞÜKRAN, MİNNET VE SAYGIYLA
  ÇANAKKALE Zaferi'nin 103. yılında şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz...
 • FERHAT ARICAN DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
  ARTİSTİK Cimnastik Dünya Kupası'nda milli cimnastikçimiz, Ferhat Arıcan, paralel aletinde bronz madalyanın sahibi oldu.
 • GÖLCÜK'DE FUTBOL DOLU GÜN...
  U12 Turnuvası'nda grup maçlarındaki dört maçını da kazanan takımımız, Galatasaray'a yarı finalde 1-0'la takıldı ve final serisine kalma şansını kaybetti.
 • "KAZANMAYI ÖĞRENDİK"
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, son 11 maçın dokuzunda üç puan aldıklarının altını çizerek, "Kalan 6 maç için de hedefimiz galibiyet" dedi.
 • ALTINORDU'MUZ:1 - GÖZTEPE:1
  U16 Elit Ligi'nde İzmir ekibiyle sahamızda berabere kaldık, liderliği sürdürdük.
 • ALTINORDU'MUZ:2 – DENİZLİSPOR:1
  KRİTİK maçta mücadeleyi son ana kadar bırakmadık, Kerim Avcı'nın 90+7'deki mükemmel frikik golüyle kazanıp, üst sıralardaki yerimizi sağlamlaştırdık.