ALTINORDU’muzun Torbalı’da geçen yıl hizmete açtığı ve efsane futbolcu Metin Oktay’ın ismini taşıyan yerleşkeye yapılacak altıncı sahaya, dünya futbolunda yıllarca üst düzey yöneticilik yapan Şenes Erzik’in adı verildi.  

33 yıl boyunca FIFA ve UEFA’da çok önemli görevlerde bulunan Erzik, temel atma töreni için eşi Dilek Hanım ve yakın dostlarıyla birlikte İzmir’e geldi. Erzik, 75. doğum gününe denk gelen törende hem kendi ismini taşıyan hibrit sahanın temelini attı, hem de yaş gününü çocuklarla beraber kutladı. Yerleşkeyi gezen, çocuklarla sohbet eden, Altınordu’muzun tanıtım filmini izleyip bilgiler alan Erzik’e, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ise 35 numaralı forma hediye etti. Yerleşke içindeki Serpil Hamdi Tüzün, Gündüz Tekin Onay ve Doğan Emültay sahaları ile Gode Cengiz ve Mustafa Balöz özel çalışma sahalarının ardından hizmete girecek Şenes Erzik Sahası, UEFA standartlarında inşaa edilecek.

İsminin ilk kez bir futbol tesisine verildiğini belirten Erzik, “TFF Başkanı olduğum dönemde, Serpil Hamdi Tüzün hocamız ile birlikte Türk futbolunda özkaynak modelini oluşturmuştuk. Bu program ile genç takımlar düzeyinde 3 Avrupa finali oynayıp 2 kupa kazandık, Türk futboluna yüzlerce yetenek kazandırdık. Gerçekten sıradışı bir başarı elde ettik. Şimdi de Altınordu, uyguladığı modelle beni yıllar öncesine götürdü. Aynı heyecanları yeniden yaşıyorum. İsmimim, bir özkaynak modelindeki sahaya verilmesi gerçekten büyük mutluluk kaynağı” dedi. 

Erzik, çok mutlu bir doğum günü geçirdiğini de sözlerine ekleyerek, “Hayatım boyunca unutmayacağım bir gün yaşadım.  Burada gördüğüm tablonun diğer kulüplerde de tekrarlanması en büyük dileğim. Futbolun gerçek anlamdaki gelişimi, özkaynak düzeninde yatıyor. Ligimize Süper adını veriyorsak, bunu hak etmek için herkesin bu modeli uygulaması gerekir” diye konuştu. Erzik, U16 Takımının Milli oyuncusu Salih Kavrazlı'nın da kendisi gibi Giresunlu olduğunu öğrenince, genç futbolcumuza başarılar dileyerek özel ilgi gösterdi. 

Şenes Erzik’in Türk futbolundaki öncü isimlerden biri olduğunun altını çizen Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ise şunları söyledi: “Bu topraklarına çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak amacıyla çıktığımız yolda, Türk futboluna hizmet etmiş büyüklerin isimlerini ölümsüzleştirerek bir anlamda vefa borçlarımızı da ödüyoruz. Sayın Erzik’i sadece TFF’nin değil Altınordu’nun da onursal başkanı olarak görüyorum. ”
Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki törene Altınordu yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra camiadan önemli isimler de katıldı. Erzik, günün anısına Başkan Özkan’a 2006’da Almanya’da yapılan FIFA Dünya Kupası’nın resmi saatini hediye etti. • ALTINORDU KARDEŞLİĞİ
  Türk futbolunun “1” numaralı altyapı markası Altınordu ile Altınordu Belediyespor arasında iş birliği ve kardeş kulüp protokolü imzalandı.
 • CENGİZ ÜNDER GUARDIAN'A KONUŞTU
  "Kariyerimdeki en önemli kişi Altınordu Başkanı Sayın Seyit Mehmet Özkan'dır. Bugün bu noktadaysam ona borçluyum. "
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ
  ALTINORDU'muz pazar günü saat 13:00'de deplasmanda Ümraniyespor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına devam etti.
 • ÜMRANİYE HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz pazar günü saat 13:00'de deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına start verdi.
 • MİLLİ GURUR
  U18 Milli Takımımız hazırlık maçında Makedonya'yı 2-1 yenerken ilk golümüzü Egehan Gök kaydetti.
 • MİLLİLERİMİZ BERABERE KALDI
  U16 Milli Takımımız, Ege Kupası'nda Arnavutluk ile 0-0 berabere kalırken, gençlerimiz Salih Kavrazlı ve Polat Abay 80 dakika forma giydi.
 • KAFKAS'TAN KULÜBÜMÜZE ZİYARET
  TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas'ı konuk ettik.
 • MİLLİLERİMİZ GALİBİYETLE BAŞLADI
  U16 Milli Takımımız, Ege Kupası'na 4-0'lık Kosova galibiyeti ile başlarken 2 gol gençlerimiz Salih Kavrazlı ve Polat Abay'dan geldi.
 • UŞAK’TA BÜYÜK FUTBOL COŞKUSU
  UŞAK'ta organize ettiğimiz futbol turnuvasında 12 okuldan 720 öğrenci iki gün boyunca futbol dolu saatler geçirdi.
 • EROĞLU: İKİ FARKLI DEVRE YAŞADIK
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 3-3 sona eren ve çok sayıda pozisyonun olduğu Akın Çorap Giresunspor maçını değerlendirdi.