ÇAYKUR Rizespor'un kulüp başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde Altınordu'muzun Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile düzenlediği basın  toplantısında, Altınordu modelini Rize'ye taşımak istediklerini belirtti. "Çaykur Rizespor'un altyapı hamlesini, şampiyonluk kadar önemsiyoruz” vurgusunu yapan  Yardımcı, “Büyük  hayalimizin yarısı lig sonunda şampiyonluk hevesi ise diğer yarısı da altyapı  tesisleşmesidir. Bunu mutlaka hayata geçirmek istiyoruz." dedi.
Altyapı çalışmalarına ilişkin Altınordu ile iş birliği başlattıklarını  ifade eden Yardımcı, "Bu dostluk temelinin başlangıcıdır. Uzun vadede iyi işler  yapmak amacındayız. Gençlerin önünü açmak istiyoruz." diye konuştu.
 
ÖZKAN: RİZE'NİN GELECEĞİNİ İYİ GÖRÜYORUM
Başkanımız Seyit  Mehmet Özkan, Çaykur Rizespor'un altyapıda yeni bir hamle yapma  arifesinde olduğunu söyledi.
Çaykur Rizespor'un, Süper Lig mücadelesi verirken öz kaynak modeline  dönmeye gayret gösterdiğine dikkati çeken Özkan, "Bilgi birikimimizi tüm vatana  olduğu gibi Rize'ye de aktarmaya geldim. Rize'nin spor kültürü var. Tesisleri son  derece güzel. Sahaların yönünün değiştirilerek yeni saha oluşturma çalışması,  sosyal tesis çalışması var. Bu konulara ilişkin düşüncelerimizi yöneticilere  aktardık. Rize'nin geleceğini iyi görüyorum." değerlendirmesinde bulundu.
Özkan, Türk futbolunda öz kaynaklara güvenilmesi gerektiğini  vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Profesyonel, yetenekli oyuncular yurt dışından gelecek ama tamamı  ithale dayalı futbolu hiç kimse istemiyor. Bizim, 30 milyonluk genç enerjimizi,  kinetik enerjiye dönüştürmemiz gerekiyor. Bu iş, biz büyükleri ilgilendiriyor.  Her şeyi devletten beklememeliyiz. Bu toprakların çocuklarına imkan sağlamalı ve  onlara güvenmeliyiz. Gençlerimizin, Avrupa'daki yaşıtları ile aynı başarıyı  yakalayacağına inandığımız için bu yola çıktık. Bu ilkeyi delmemek için yabancı  oyuncu almıyoruz." • ALTINORDU'MUZ:1 K.KARABÜKSPOR:0
  A Takımımız, Erzurum'daki son hazırlık maçında Spor Toto 1. Ligin yeni ekiplerinden Kardemir Karabükspor'u Kemal Rüzgar'ın golüyle 1-0 yendi.
 • ŞİMDİ FMS TESTİ ZAMANI
  FİZYOTERAPİSTİMİZ Kazım Bayram, A Takım futbolcularımıza Fonksiyonel Hareket Değerlendirme testi uyguladı.
 • ZİRVEDE BÜYÜK GÜÇ BİRLİĞİ
  ALTINORDU ile hazırlayıcı takımımız Niğde Anadolu FK, Erzurum'un zirvesinde bir araya geldi, iki teknik adam güzel mesajlar verdi.
 • TAKIMIMIZ TEK ANTRENMAN YAPTI
  YENİ sezon ikinci etap kampını sürdüren Altınordu'muz, taktik ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi.
 • ALTINORDU'MUZ:1 – KARŞIYAKA:0
  ALFA U19 Takımımız, hazırlık karşılaşmasında Karşıyaka A Takımı'nı Atalay Yıldırım'ın golüyle mağlup etti.1-0
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz yeni sezon ikinci etap kampındaki günün son çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERZURUM'DA YOĞUN TEMPO
  ALTINORDU'muz yeni sezon ikinci etap kampındaki günün ilk çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERHAN'IN İDOLÜ EFSANE BUFFON
  ARAMIZA yeni katılan kalecimiz Erhan Erentürk, futbolculuk kariyeri ve özel yaşamında kendisine İtalyan file bekcisini örnek aldığını söyledi.
 • MUTLU YILLAR HASAN HATİPOĞLU
  TAKIM kaptanımız için Erzurum kampında sürpriz bir doğum günü partisi düzenledik.
 • HER ŞEY "SÜPER" OLACAK
  TECRÜBELİ ön liberomuz Deniz Kılınç, Altınordu'muzun organizasyon yapısı, tesisler, kadro ve vizyon açısından tek eksiğinin Süper Lig olduğunu söyledi.