ÇAYKUR Rizespor'un kulüp başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde Altınordu'muzun Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile düzenlediği basın  toplantısında, Altınordu modelini Rize'ye taşımak istediklerini belirtti. "Çaykur Rizespor'un altyapı hamlesini, şampiyonluk kadar önemsiyoruz” vurgusunu yapan  Yardımcı, “Büyük  hayalimizin yarısı lig sonunda şampiyonluk hevesi ise diğer yarısı da altyapı  tesisleşmesidir. Bunu mutlaka hayata geçirmek istiyoruz." dedi.
Altyapı çalışmalarına ilişkin Altınordu ile iş birliği başlattıklarını  ifade eden Yardımcı, "Bu dostluk temelinin başlangıcıdır. Uzun vadede iyi işler  yapmak amacındayız. Gençlerin önünü açmak istiyoruz." diye konuştu.
 
ÖZKAN: RİZE'NİN GELECEĞİNİ İYİ GÖRÜYORUM
Başkanımız Seyit  Mehmet Özkan, Çaykur Rizespor'un altyapıda yeni bir hamle yapma  arifesinde olduğunu söyledi.
Çaykur Rizespor'un, Süper Lig mücadelesi verirken öz kaynak modeline  dönmeye gayret gösterdiğine dikkati çeken Özkan, "Bilgi birikimimizi tüm vatana  olduğu gibi Rize'ye de aktarmaya geldim. Rize'nin spor kültürü var. Tesisleri son  derece güzel. Sahaların yönünün değiştirilerek yeni saha oluşturma çalışması,  sosyal tesis çalışması var. Bu konulara ilişkin düşüncelerimizi yöneticilere  aktardık. Rize'nin geleceğini iyi görüyorum." değerlendirmesinde bulundu.
Özkan, Türk futbolunda öz kaynaklara güvenilmesi gerektiğini  vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Profesyonel, yetenekli oyuncular yurt dışından gelecek ama tamamı  ithale dayalı futbolu hiç kimse istemiyor. Bizim, 30 milyonluk genç enerjimizi,  kinetik enerjiye dönüştürmemiz gerekiyor. Bu iş, biz büyükleri ilgilendiriyor.  Her şeyi devletten beklememeliyiz. Bu toprakların çocuklarına imkan sağlamalı ve  onlara güvenmeliyiz. Gençlerimizin, Avrupa'daki yaşıtları ile aynı başarıyı  yakalayacağına inandığımız için bu yola çıktık. Bu ilkeyi delmemek için yabancı  oyuncu almıyoruz." • VE KARŞINIZDA HİT/İT…
  FUTBOLCU gelişimini kayıt altına almak için sürekli olarak teknoloji yatırımı yapan Altınordu'muz, şimdi de iki Türk tarafından geliştirilen HİT-İT’i devreye aldı.
 • U17'LERİMİZDEN 4X4'LÜK SKOR
  TAKIMIMIZ özel maçta FC Augsburg'u 4-0 yenerek, Almanya'daki ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı.
 • AVRUPA'NIN DEVLERİ U12 İZMİR CUP'TA
  ALTINORDU'muzun organize ettiği dev turnuva, 6-7-8 Nisan tarihlerinde yine Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde olacak ve Avrupa'nın en ünlü kulüpler katılacak.
 • GİRESUNSPOR HAZIRLIKLARINA DEVAM
  ALTINORDU'muz önümüzdeki hafta sonunda oynayacağı zorlu maçın çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
 • UYUMLU ATAKAN MENDERES'TE
  ALTINORDU Çocuk Tiyatrosu, "Uyumlu Atakan" isimli oyunuyla Menderes'te bulunan futbol okulu sporcularımıza ve ilkokullarda eğitim gören 150 öğrenciye gösteri yaptı.
 • U16'LARIMIZIN RAKİBİ KRASNODAR
  EKİBİMİZ, Rusya'da düzenlenen Sergey Vakhrushev U16 Turnuvası'nın son maçında Rus temsilcisi Chertanova ile 0-0 berabere kalıp averajlı ikinci sırayı elde etti.
 • U17'LERİMİZ FARKLI KAZANDI:1-4
  ÜÇ önemli hazırlık maçı yapmak için Almanya'ya giden ekibimiz, ilk karşılamasında Greuther Fürth'ü rahat yendi.
 • TAHA TAKIR ATTI, MİLLİLER KAZANDI
  U18 Milli Takımımız, geriye düştüğü maçta deplasmanda Belçika U18 Takımını 2-1 yendi.
 • HAZIRLIKLAR BAŞLADI
  AKIN Çorap Giresunspor ile karşılaşacak olan Altınordu'muz zorlu maçın çalışmalarına start verdi.
 • U16'LARIMIZ YARI FİNALDE:1-2
  GENÇLERİMİZ, Sergey Vakhrushev U16 Turnuvası'nda Anzhi takımını Enis Destan ve Tayfun Tatlı'nın golleriyle yendi.